Gdzie zarejestrować numer? Rejestracja karty SIM

0
gdzie zarejestrować numer

Chyba już każdy wie, że ma obowiązek rejestracji swojej karty SIM. W innym wypadku numer przestanie być aktywny. Jeśli jeszcze nie natrafiliście na taką wiadomość, to dzięki nam już to wiecie. Mało tego poniżej przedstawimy jak i gdzie zarejestrować numer telefonu.

Jeśli jednak nie wiecie, czy macie już zarejestrowany numer telefonu, czy nie to przeczytajcie nasz wcześniejszy artykuł mówiący o tym jak sprawdzić czy karta jest zarejestrowana.

Rejestracja karty SIM jest naprawdę prosta i nie wymaga od nas wypełniania i przygotowywania sterty papierów. Nie zwlekajcie z tym do ostatniej chwili bo możecie natrafić w salonach na długie kolejki.

Dokumenty potrzebne do rejestracji numeru telefonu

Aby zarejestrować kartę SIM wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Gdyż podczas rejestracji będziemy musieli podać następujące dane: imię i nazwisko, nr PESEL a także serię dowodu tożsamości. Karta może być zarejestrowana przez osoby, które mają ukończone 13 lat. W przypadku młodszych osób rejestracji musi dokonać rodzic lub opiekun.

Jeśli chodzi o firmy posiadające numery na kartę rejestracji może dokonać osoba prawna, która okaże się numerem REGON, KRS lub NIP przedsiębiorstwa.

Gdzie zarejestrować numer?

ORANGE

Kartę SIM sieci Orange można zarejestrować w jednym z salonów Orange, a także w Kioskach RUCHU, sklepach Media Markt oraz Media Ekspert i sklepach Saturn. Proces ten trwa dosłownie kilka minut. Na miejscu zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza rejestracji. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, nr PESEL, a także numeru telefonu i karty SIM, którą chcemy zarejestrować. Po dokonaniu rejestracji na numer karty, który właśnie zarejestrowaliśmy za pomocą SMS-a przyjdzie potwierdzenie dokonania rejestracji.

NJU Mobile

NJU mobile to sieć należąca do Orange. W związku z czym rejestracja numeru wygląda tak samo jak dla sieci Orange. Promocje, które obowiązują w sieci Orange są również promocjami obowiązującymi dla posiadaczy sieci NJU mobile.

T-mobile

Chcąc zarejestrować kartę SIM w sieci T-mobile należy udać się  do salonu operatora. Numer można także zarejestrować w Kiosku RUCHU. T-mobile zachęca, aby numery telefonu ich sieci rejestrować także w Placówkach Poczty Polskiej, salonikach prasowych, Relay, Kolporter na stacjach paliw (BP, SHELL, STATOIL), w sklepach Auchan, a także  sieciach sklepów Żabka i Freshmarket. Należy tylko pamiętać o zabraniu telefonu z kartą SIM i dokumentu tożsamości, w innym przypadku rejestracja będzie niemożliwa. Osoby, które posiadają już zarejestrowany numer w T-mobile, albo telefon na abonament lub MIX nie muszą ruszać się z domu, gdyż nowy numer mogą zarejestrować przez przepisanie danych z numeru już posiadanego.  W podobnej sytuacji są osoby posiadające konto w Banku Millenium albo ING Banku Śląskim mogą one dokonać rejestracji online za pośrednictwem konta bankowego. Wystarczy, że w tym celu zalogują się na swoje konto.

Pracownik salonu T-mobile od osób chcących zarejestrować swój numer będzie wymagał następujących danych: imię i nazwisko, nr PESEL, numer karty SIM, a także hasło składające się z ośmiu cyfr, które sami ustanowiliśmy w internecie. Numer telefonu oraz numer karty SIM można sprawdzić wpisując kod *100# i zatwierdzając go klawiszem połączenia. Kod jest całkowicie darmowy.

HEYAH

W przypadku sieci HEYAH kartę SIM można zarejestrować na jeden z następujących sposobów. Można udać się do salonu sieci T-mobile (T-mobile jest właścicielem wirtualnego operatora). Właściciel numeru będzie musiał udostępnić dane, o których wspomnieliśmy w przypadku rejestracji karty sieci T-mobile. Posiadacze kart SIM w Heyah mogą także dokonać jej rejestracji za pośrednictwem internetu bądź udając się na pocztę.

Można również pobrać i czytelnie wypełnić formularz, dołączyć do niego skserowany z dwóch stron dowód osobisty. Komplet dokumentów trzeba wysłać na adres: T-mobile Polska S.A., Biuro Obsługi Klientów HEYAH, ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa.

Skan wypełnionego i podpisanego formularza wraz ze skanem dowodu osobistego można wysłać także na adres e-mail: kontakt@heyah.pl.

Jeśli posiadamy u tego operatora numer na abonament, to wystarczy z ciepłego fotela zadzwonić na infolinię. Konsultant wówczas przypisze nasze dane na rejestrowaną kartę. Numer można także zarejestrować przy okazji kupna porannej gazety w Kiosku Ruchu.

PLUS

Rejestracja karty SIM w sieci PLUS wygląda bardzo podobnie jest rejestracja u innych największych operatorów. Osoba, która chce dokonać rejestracji numeru musi mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport, a także numer karty SIM, która ma być zarejestrowana. Numer ten znajduje się na karcie albo sarterze, z którego został a wyjęta karta. Abonenci sieci PLUS mogą w tym celu wysłać darmowego SMS-a na numer 80105 w treści wpisując karta. Operator zapewnia, że proces rejestracji nie będzie trwał dłużej nić 7 dni. Potwierdzenie rejestracji zostanie przesłane za pomocą SMS-a. Kartę Sim można także zarejestrować za pomocą SMSa. Z takiej opcji mogą skorzystać osoby, które posiadają już numer na abonament, albo wcześniej zarejestrowali już przedpłatową kartę SIM. Klienci sieci plus mają do wyboru aż 3100 punktów, w których mogą zarejestrować kartę SIM.  Numer można również zarejestrować w Kioskach RUCHU i sklepach Neonet.

PLAY

Użytkownicy sieci PLAY musza udać się do salonu operatora. Trzeba zabrać ze sobą dokumenty o których wspominaliśmy wcześniej (dowód osoby lub paszport, numer karty SIM do rejestracji. Abonenci sieci PLAY kolejny numer na kartę mogą zarejestrować  dzwoniąc pod nr 730-300-300. Wystarczy podać numer karty, aby go sprawdzić należy wpisać kod *127/#, a na ekranie wyświetli się numer karty SIM. Rejestracji podlegają także karty Play Internet. Rejestracja jest taka sama jak w przypadku nr telefonu. Numer można zarejestrować również w Kioskach RUCHU, a nowe karty SIM na Poczcie Polskiej.

Virgin Mobile

Kartę sim należącą do sieci Virgin Mobile można zarejestrować na trzy sposoby:

– można udać się do jednego z punktów partnerskich ich lista jest dostępna na stronie http://virginmobile.pl/gdzie-nas-znajdziesz#

– można wypełnić wniosek i z nim udać się do punktu partnerskiego, aby potwierdzić tożsamość. Wniosek do pobrania: http://virginmobile.pl/rejestrujemy-numery

– można wypełnić formularz i zamówić kuriera , który dokona potwierdzenia tożsamości w oparciu o skan dowodu. Formularz dostępny jest na stronie http://virginmobile.pl/rejestrujemynumery.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie virginmobile.pl

Jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście karty SIM to teraz już wiecie gdzie to zrobić i jakie to jest łatwe. Nie czekajcie do ostatniego dnia, chyba nie chcecie rozstawać się ze swoim aktualnym numerem, który mają wszyscy znajomi i rodzina. Nie wiadomo jeszcze czy zablokowane karty SIM będzie można przywrócić. A więc marsz do salonu operatora, macie czas do końca stycznia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here