10 porad jak przygotować się do matury ustnej z języka angielskiego

nauka angielskiego

Egzamin dojrzałości stanowi stresujący sprawdzian wiedzy, decydujący o kwalifikacji na wybrany kierunek studiów. Jednym z obowiązkowych egzaminów maturalnych jest angielski w ustnej formie. Warto wiedzieć, jak się do niego przygotować.

Kursy online

Zajęcia realizowane za pomocą internetowych platform komunikacyjnych stanowią świetne rozwiązanie w przypadku chęci poznania nietypowego słownictwa. Szkoły Lincoln zatrudniają bowiem rodowitych użytkowników języka. Zajęcia z native speakerami doskonale przygotowują do ustnych egzaminów. Lektorzy, zwracają bowiem uwagę na poprawną wymowę poszczególnych słówek z uwzględnieniem kwestii akcentu. Lekcje angielskiego online z native speakerami pozwalają opanować strach związany z formułowaniem zdań i zwrotów w obcym języku.

Korepetycje

W Internecie znaleźć można wiele ogłoszeń prywatnych osób, zajmujących się nauką angielskiego. W przypadku korepetycji zakres programu dostosowany jest do preferencji ucznia. Bez problemu można więc skupić się na problematycznych i ważnych kwestiach premiowanych na maturze.

Arkusze z poprzednich lat

Przed egzaminem dojrzałości warto zapoznać się z przykładowymi zadaniami, które pomogą uświadomić, jakie kwestie często są poruszane w trackie rozmowy z odpytującym. Dzięki arkuszom można zweryfikować swoją wiedzę i sprawdzić, jakie elementy należy poprawić.

Pomoce naukowe

W księgarniach, sklepach stacjonarnych oraz Internecie dostępne są podręczniki, które ukierunkowane są na przygotowanie uczniów do matury. Pomoce naukowe stanowią podsumowanie wszystkich zagadnień, które każda osoba, przystępująca do egzaminu dojrzałości, powinna oswoić. Kompendia często wzbogacone są różnorodnymi zadaniami i odpowiednikami standardowych arkuszy maturalnych.

YouTube

Platforma, poza materiałami rozrywkowymi, dostarcza użytkownikom filmy edukacyjne. Warto więc poszukać osoby, zajmującej się tematyką ustnej matury z języka angielskiego. Poza krótkimi filmikami znaleźć można materiały, dokładnie omawiające najbardziej problematyczne kwestie.

Połączenie rozrywki i edukacji

Platformy to oglądania filmów online, udostępniają opcję wyłączenia lektora oraz wyświetlenia napisów. Takie rozwiązanie umożliwia zsynchronizowanie nauki i dobrej rozrywki.

Opanowanie stresu

Dzień przed maturą warto odpocząć od nauki. Odrobina relaksu, spacer i długi sen stanowią świetny sposób na opanowanie nerwów. Przed maturą warto również przygotować sobie galowy strój.

Strategia

Przygotowań do egzaminu dojrzałości nie należy odkładać. Kumulacja materiału do oponowania, może bowiem utrudnić przyswajanie wiedzy. Warto więc dobrze rozplanować swoją pracę.

Aplikacje mobilne

W Internecie znaleźć można funkcjonalne oprogramowania do nauki angielskiego. Wiele z nich ułatwia przyswajanie słówek w trakcie oglądania filmików w sieci, korzystania z platform społecznościowych itd. Aplikacje dostępne są zazwyczaj bez dodatkowych opłat.

Kreatywność

Angielskiego warto uczyć się w trackie zakupów czy jazdy autobusem. Nowe słówka można poznawać w czasie tak prostych czynności jak czytanie etykiet ulubionych słodyczy. Jedynym ograniczeniem jest własna kreatywność.

Matura z języka angielskiego stanowi ważny egzamin, wymagający odpowiednich przygotowań. Nauka nie musi być jednak nudna i monotonna. Warto więc wykorzystywać różnorodne materiały oraz metody przyswajania wiedzy.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.