Abonament bez telefonu – wady i zalety, proponowane oferty

abonament bez telefonu

Wiele osób decyduje się na abonament bez telefonu, aby oszczędzić i nie spłacać rat za nowy smartfon. Telefon można kupić za gotówkę, a tym samym zmniejszyć comiesięczne obciążenie domowego budżetu.

Jaką ofertę abonamentu bez telefonu wybrać?

Poszukując oferty abonamentu bez telefonu, warto sprawdzić wielu operatorów. Zwykle najniższe ceny mają operatorzy wirtualni, na przykład Virgin Mobile. W tej sieci abonament wynosi od 14 do 39 złotych, a dodatkowo można dokupić pakiety minut i danych (ofertę sprawdzisz tutaj: https://virginmobile.pl/oferty/karta/pakiety-minut-i-danych). Klientom, którzy chcą sporo zaoszczędzić, polecana jest właśnie opcja abonamentu bez telefonu. W ten sposób zmniejszają się rachunki, a sieć komórkowa może zaoferować korzystniejszy pakiet, składający się na przykład z nielimitowanych rozmów i dużej liczby gigabajtów.

Wady i zalety abonamentu bez telefonu

Od 2017 roku, gdy w życie weszła ustawa antyterrorystyczna, oferty na kartę przestały być aż tak atrakcyjne. Okazało się, że numer należy zarejestrować i poświęcić trochę czasu na zawarcie odpowiedniej umowy. Właściwie nie ma już większych różnic między telefonem na kartę przedpłaconą i na abonament. Wielu operatorów zdecydowało się na wprowadzenie abonamentów bezterminowych, z których klient może zrezygnować w dowolnym momencie, bez konieczności zapłacenia kary umownej. Dzięki temu oferty na abonament bez telefonu stały się bardzo elastyczne i bezpieczne. Wśród najważniejszych zalet takiego abonamentu można wyróżnić:

  • niskie opłaty miesięczne,
  • możliwość uzyskania dużego pakietu minut, SMS-ów i transferu danych,
  • lepsze oferty dla stałych klientów,
  • bezterminowe, elastyczne umowy,
  • brak dodatkowych opłat, na przykład za aktywację konta,
  • możliwość wyboru abonamentu indywidualnego lub grupowego, rodzinnego (w którym cena jest jeszcze niższa),
  • większość operatorów oferuje pakiet minut i danych do roamingu międzynarodowego, z którego można korzystać w krajach za granicą.

Jeśli chodzi o wady abonamentu bez telefonu, to przede wszystkim warto zaznaczyć, że nie wszystkie oferty są bezterminowe – czasami istnieje konieczność podpisania umowy na rok lub dwa lata, co może nie być wygodne dla użytkownika. Kolejnym problemem jest konieczność zakupu nowego smartfona za gotówkę lub w sklepie na raty. Niektórzy wolą połączyć dwie opłaty w jedną i wszystko spłacać u operatora. Można jednak uznać, że abonament bez telefonu to świetne rozwiązanie, które obecnie sprawdza się lepiej niż karta przedpłacona, ponieważ nie trzeba pamiętać o doładowaniu konta, ani aktywacji. Oferta abonamentowa jest bardzo szeroka, dlatego każdy znajdzie coś dopasowanego do swoich potrzeb. Warto kierować się do mniejszych operatorów, którzy zwykle mają dużo niższe ceny i lepsze pakiety. W ten sposób można więc sporo zaoszczędzić.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.