Afera Huawei. Spadek cen lub zakaz sprzedaży. Co stanie się z marką?

afera huawei

Szybka akcja! Jeden dzień i wybuchła wielka afera z marką Huawei. Czy było to spontaniczne, a może szykowała się już od jakiegoś czasu? Telefony tej marki cieszą się dobrymi parametrami, wysoką rozdzielczością aparatów oraz ciekawymi cenami. O tym przeczytacie więcej tutaj. Afera związana z tą marką już przynosi wielki spadek cen, jest również prawdopodobne, że ta marka zostanie całkowicie usunięta ze sprzedaży swoich produktów. A co się stało? O tym poniżej.

Afera Huawei. Co się wydarzyło? Masowe obniżki cen telefonów.

8 stycznia ABW zatrzymała dwóch mężczyzn, Polaka oraz Chińczyka, podejrzanych o szpiegostwo Rzeczpospolitej Polskiej. Zatrzymani to Piotr D. były oficer ABW wysokiej rangi oraz Weijing W. – dyrektor polskiego oddziału chińskiego koncernu telekomunikacyjnego Huawei. Podobno działali na korzyść chińskich służb specjalnych. Firma ta, wraz z polskim Orange pracowała od dłuższego czasu nad nową technologią 5G. Jest to nowa, szybsza technologia mobilna, która rozwiązuje problem wolnego internetu. Chiński koncern Huawei produkuje komponenty, które wykorzystywane są do budowy infrastruktury nowej sieci, np anteny. W grudniu 2018 oddano do użytku właśnie taką antenę, którą testuje Orange oraz T-Mobile Polska.

Jednak na świecie już dawno państwa przestały współpracować z Chinami. Już w 2012 roku Huawei został oskarżony o szpiegowanie na zlecenie chińskiego rządu. Do roku 2018 oskarżenia były coraz głośniejsze, współpraca z koncernem uważano za zagrożenie dla cyberbezpieczeństwa.

Huawei w Polsce – firma zaprzecza zarzutom

Przy każdym oskarżeniu ze świata, czyli USA, Australia, Nowa Zelandia i wiele innych firma Huawei zaprzecza zarzutom.
Chiński koncern wydał oświadczenie, w którym zapewniła, że przestrzega praw i przepisów krajów, w których działa.

Firma dyscyplinarnie zwolniła chińskiego dyrektora. A on wraz z Polakiem Piotrem D. zostali zatrzymani na 3 miesiące, a grozi im 10 lat pozbawienia wolności.

Polski rząd wraz z ABW rozważa wycofanie z polskiego rynku urządzeń marki Huawei. Ministrowie korzystają z urządzeń prywatnych, które mogą zostać użyte w sprawie podsłuchu. Najważniejsze osoby w państwie w swoich rozmowach poufnych korzystają jednak ze specjalnych urządzeń w systemie niejawnej mobilnej łączności rządowej CATEL.

Oceń ten post!

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.