Co zamiast Adsense? Alternatywa dla Google Adsense

alternatywa dla google adsense

Nie ulega wątpliwości, że Google Adsense to zdecydowanie jedna z najłatwiejszych i najlepszych metod zarabiania, którą praktycznie każdy twórca używa na swoim blogu czy stronie. Niestety każdego dnia wielu wydawców internetowych zarabiających z Adsense otrzymuje e-mail z tytułem „Twoje konto Google Adsense zostało wyłączone lub tymczasowo zbanowane„. Spora część rzeczywiście może świadomie łamać regulamin, natomiast są też osoby, które nie znają konkretnego powodu zablokowania konta i możliwości zarabiania na blogu. Zawsze możesz odwołać się od decyzji. Nie martw się, istnieje jednak alternatywa dla Google Adsense. Dla początkujących polecam artykuł co to jest Google AdSense zawiera kilka słów wstępu o samym programie, formacie reklam oraz możliwościach zarobku.

Co zamiast Adsense? Alternatywa dla Google Adsense.

Jeśli jesteś jednym z tych, których konto Adsense zostało zbanowane lub tymczasowo wyłączone, to ta lista będzie bardzo pomocna. Oto niektóre z najlepszych alternatyw dla Google Adsense, które warto przetestować na swojej stronie internetowej lub blogu. Sposobów na to, jak zacząć zarabiać na blogu czy stronie internetowej jest wiele, jednak reklamy displayowe, mobilne są znacznie mniej uciążliwe niż popupy czy automatycznie odpalane reklamy video.

Zdecydowanie na plus wszystkich niżej wymienionych sieci reklamowych i partnerskich zasługuje fakt, że pomoc techniczna dostępna jest w języku polskim.

Jakie programy partnerskie i sieci reklamowe można wykorzystać na swoim blogu?

Każdego miesiąca w sieci możemy odszukać nowo powstałe sieci reklamy i programy partnerskie wiele z nich jest godna uwagi. Jednak należy uważać na tzw. SCAM-y gdzie często musimy długo czekać na wypłatę zarobionych pieniędzy. Poniżej przedstawiam listę sprawdzonych i wypłacalnych sieci reklamowych. Jeżeli korzystacie z innych i są one dobrą alternatywą dla Google Adsense podzielcie się w komentarzu.

1. AdNow.com  – Sieć reklam natywnych

Sieć reklamowa AdNow powstała w 2014 roku, obsługuje ponad 150 000 partnerów. Specjalizuje się przede wszystkim w reklamach natywnych (Native Ads) które cieszą się znacznie wiekszą klikalnością niż tradycyjne banery reklamowe. Zdecydowanie na duży plus zasługuje pomoc techniczna, która jest dostępna także w języku polskim.

Szczegóły:

Rodzaj prowizji:CPC / CPM, reklamy natywne
Minimum do wypłaty:20 USD
Metoda płatności:PayPal, Przelew bankowy, e-Payments, webmoney

Zarejestruj się

2. PopAds.net

Kolejnym godnym polecenia programem jest sieć PopAds specjalizująca się w reklamach pop-up/ pop under, która istnieje od 2010 roku. Atutem z pewnością jest brak wymagań odnośnie ilości ruchu na stronie, akceptowane są niemal wszystkie strony. To ty ustalasz częstotliwość wyskakujących reklam, rodzaj reklam oraz jej stawkę. Kolejną zaletą są statystyki raportowane w czasie rzeczywistym to rzadkość w sieciach reklamowych oraz częstotliwość wypłaty te realizowane są każdego dnia o 20.00 a minimum do wypłaty do zaledwie 5$.

Szczegóły:

Rodzaj prowizji:Pop-Up, Pop Under
Minimum do wypłaty:5 USD
Metoda płatności:PayPal, Przelew bankowy, Karta debetowa

Zarejestruj się

3. Ceneo.pl – Program Partnerski

Ceneo najpopularniejsza porównywarka internetowa w Polsce, posiada swój program partnerski pozwalający każdemu kto posiada swojego bloga lub portal zarabiać naprawdę dobre pieniądze. Jak zarabiać w programie Ceneo? Przede wszystkim mamy możliwość zarabiania za kliki w oferty podobnie jak w Adsense stawki za klik wahają się od 20-35 groszy więc jest to całkiem dobrym wynikiem. Natomiast najważniejszym elementem programu jest możliwość zarobku na prowizji od sprzedaży do 10%. Program przygotowuje także wiele kampanii dedykowanym dzięki nim osoby, które nie posiadają swojego bloga mogą zarabiać np. za pomocą instagrama, facebooka czy youtube.

Szczegóły:

Rodzaj prowizji:CPC, Prowizja od sprzedaży 10%
Minimum do wypłaty:100 PLN
Metoda płatności:Przelew bankowy

4. Lead.Network – sieć afiliacyjna

Dużym zainteresowaniem cieszą się sieci afiliacyjne, które oferują wiele form rozliczenia oraz wiele kampanii. Lead.Network należy do jednej z nich, prężnie działa od 2013 roku, aktualnie w swojej ofercie posiada 190 różnych kampanii. Prowizja zależy do programu i modeli rozliczeń najpopularniejsze z nich to CPA oraz CPL, oznaczą odpowiednią prowizję za wykonanie danej akcji np. rejestracji w serwisie, zapis do newsletter’aa czy zakupie danego produktu. W ofercie znajduję się między innymi Showmax czy CDA Premium.

Szczegóły:

Rodzaj prowizji:CPC, CPL, CPS
Minimum do wypłaty:100 zł
Metoda płatności:PayPal, Przelew bankowy

Zarejestruj się

5/5 - (głosów: 4)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (2)

  1. lead network to porażka, jak większość afiliacyjnych firm, na stronie z 30k odsłon dziennie, adsense 30-40zł dziennie, a z tej sieci lead.network 3 zł w miesiącu :D, testowałem też mylead.. to samo, porażka i nigdy więcej.
    Choć zakładam że przy niektórych stronach takich lekko mówiąc naciągających, może i coś tam zarobią, ale i tak bez porównania z adsense, po prostu przepaść.