Co na opuchliznę?

0
co na opuchliznę

Co na opuchliznę ?

Jest kilka sposobów. Jeżeli to nie pomoże, udaj się do lekarza.

  • Najlepszym sposobem jest coś bardzo zimnego np lód lub zamrożone mięso( opcjonalnie warzywa). Trzymaj lód przez około dziesięć minut. Następnie usuń go na kolejne dziesięć po czym znów połóż na dziesięć minut. Powtórz kilka razy.
  • Domowe okłady z octu na opuchliznę. Związki octowe, pomagają na szybkie zredukowanie opuchnięcia, w szczególności przy urazach nóg oraz stłuczeniach. Jeśli chcesz usunąć opuchliznę przy pomocy okładu z octu to przygotuj sobie jakąś szmatkę, którą namoczysz w occie, ewentualnie możesz namoczyć watę. Następnie nawilżony octem materiał przyłóż do opuchlizny i zawiń bandażem. Dla wzmocnienia efektu nawilżony materiał możesz jeszcze owinąć folią, aby ocet nie wchłaniał się w bandaż, a w Twoją opuchniętą część ciała.
  • Jeżeli nie chcesz stosować tradycyjnego octu, idealnym środkiem na walkę z opuchlizną, jest Altacet. Znajdziesz go w każdej aptece.
  • Dobrym sposobem są jeszcze liście z kapusty. Bierzesz kapustę, urywasz z niej liście i przykładasz do opuchniętej części ciała. Można je lekko rozbić dłonią (lekko, aby nie zranić dłoni). Następnie można owinąć bandażem i poczekać aż przejdzie.

Swoje porady co używacie na opuchliznę i dobrze się sprawdza możecie dodać w komentarzach.

Następny artykułCo na Kaca? Sprawdzone sposoby!
PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here