Co na opuchliznę? Domowe sposoby na opuchliznę po urazie!

co na opuchliznę

Każdego dnia jesteśmy narażeni na różnego rodzaju urazy. Opuchlizna i stłuczenia mogą powstawać z wielu przyczyń, jednymi z nich są urazy w pracy czy na siłowni. Istnieje kilka sprawdzonych domowych sposobów na opuchliznę, które przyniosą nam zdecydowanie ulgę.

Co na opuchliznę – co stosować?

W przypadku niegroźnych urazów czy stłuczeń domowe sposoby i okłady np. z octu sprawdzą za znakomicie. Jeśli jednak to nie pomoże, warto udać się do lekarza.

  • Najlepszym sposobem jest coś bardzo zimnego np. lód lub zamrożone mięso( opcjonalnie warzywa). Trzymaj lód przez około dziesięć minut. Następnie usuń go na kolejne dziesięć, po czym znów połóż na dziesięć minut. Powtórz kilka razy.
  • Jeżeli nie chcesz stosować tradycyjnego octu, idealnym środkiem na walkę z opuchlizną, jest Altacet. Znajdziesz go w każdej aptece.
  • Dobrym sposobem są jeszcze liście z kapusty. Bierzesz kapustę, urywasz z niej liście i przykładasz do opuchniętej części ciała. Można je lekko rozbić dłonią (lekko, aby nie zranić dłoni). Następnie można owinąć bandażem i poczekać aż przejdzie.

Warto przeczytać: Jak pozbyć się odcisków?

Skuteczny sposób – okłady z octu na opuchliznę.

Domowe okłady z octu na opuchliznę. Związki octowe, pomagają na szybkie zredukowanie opuchnięcia, w szczególności przy urazach nóg oraz stłuczeniach. Jeśli chcesz usunąć opuchliznę przy pomocy okładu z octu to przygotuj sobie jakąś szmatkę, którą namoczysz w occie, ewentualnie możesz namoczyć watę. Następnie nawilżony octem materiał przyłóż do opuchlizny i zawiń bandażem. Dla wzmocnienia efektu nawilżony materiał możesz jeszcze owinąć folią, aby ocet nie wchłaniał się w bandaż, a w Twoją opuchniętą część ciała.

Swoje porady co używacie na opuchliznę i dobrze się sprawdza możecie dodać w komentarzach.

5/5 - (głosów: 2)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.