Co to jest Escape Room?

0
Co to jest Escape Room?

Co to jest Escape Room?

Escape Room co to właściwie jest? To coraz bardziej znana gra przeniesiona z popularnej zabawy online do świata rzeczywistego. Zapoczątkowała w świecie wirtualnych gier, gdzie w roku 1988 powstała pierwsza tego typu gra oparta wyłącznie na tekście, który pojawiał się na ekranie monitora. Kolejne lata to ewolucja znakomitej zabawy z gatunku Escape the room. Zagadki przed komputerem były coraz bardziej wymagające i intrygujące a to pozwoliło na zdobycie dużego zainteresowania wśród graczy posiadających komputery, smartfony czy tablety. Kolejnym krokiem było przeniesienie pokoju do świata rzeczywistego. Aktualnie spotykamy coraz ciekawsze pomysły na tematykę gry, bardzie zmechanizowane i bardziej realistyczne.

Na czym polega gra Escape Room?

W rozgrywce chodzi o to, by wydostać się z pokoju w jak najkrótszym czasie. Czy to takie trudne?  I tak i nie. W pokoju jest pełno zagadek, łamigłówek i zadań zręcznościowych, które trzeba przejść aby ukazał się klucz do wyjścia. W zabawie bierze udział najczęściej od 2 do 5 osób, w ograniczonym czasie kilkudziesięciu minut.

Pokoje są tematyczne i o różnym poziomie trudności. Chodzi o to, aby za każdym razem gracze odkrywali coś zupełnie nowego. Jeśli nie czujecie się na siłach, możecie wybrać pokój o odpowiednim dla Was poziomie trudności: niskim, średnim i wysokim. Zatem zarówno nowy gracz jak i ten zaprawiony w bojach mogą równie wyśmienicie się bawić.  W każdym większym mieście pojawiają się kolejne miejsca idealne na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi, spotkania integracyjnego a nawet ciekawą randkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here