Co to jest Ethereum? Gdzie kupić kryptowalutę Ethereum?

co to jest ethereum

Kilka ostatnich dni w świecie kryptowalut nie należało do najlepszych, duże spadki większości kryptowalut o 15% a nawet 20% spowodowały, że spora część osób zaczęła poważnie zastanawiać się nad dalszą inwestycją. Uspokajamy na każdej giełdzie zdarzają się skoki, tak samo jest w przypadku kryptowalut – duże spadki skutkują często dużym wzrostem w ciągu kilku dniu co wiąże się z zyskiem w wysokości kilku lub kilkunastu procent inwestycji.

Co to jest Ethereum?

Drugą z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut i ciesząca się dużym zainteresowaniem jest rosyjski Ethereum. Ethereum jest przede wszystkim aplikacją do zawierania kontraktów. Odróżnia go od Bitcoina to, że służy użytkownikom jako platforma do uruchamiania dowolnej liczby zdecentralizowanych aplikacji, podczas gdy Bitcoin w swojej ofercie posiada tylko jedną aplikację.

Kilka podstawowych informacji o Ethereum:

  • Ethereum opiera się o technologię blockchain.
  • Ethereum powstało w 2013 roku. Stworzył je rosyjski badacz i programista Vitalik Buterin.
  • Ethereum jako waluta jest głównie wykorzystywane przez programistów podczas opłacania usług w sieci Ethereum.
  • Ethereum różni od Bitcointa chociażby proces powstawania. W przypadku Bitcointa kopie się kryptowalutę, natomiast w przypadku Ethereum każda transakcja jest zapisywana i przechowywana  w blokach.
  • Podobnie jak Bitcoin aplikacja Ethereum wykorzystuje sieć P2P. 
  • Środkiem płatniczym jest 1 Ether (1 ETH)
  • Na początku 2016 roku 1 Ether kosztował niecałe 1 $, natomiast aktualna cena oscyluje na poziomie  837 $ (09.02.2018)

Gdzie kupić Ethereum?

Ethereum zyskuje znacząco na popularności. Gdzie najtaniej kupić kryptowalutę Ethereum, giełd jest naprawdę wiele, sporo z nich nie wymaga dodatkowej weryfikacji do określonego progu. Jeśli zastanawiasz się gdzie tanio i szybko kupić Ethereum za PLN (złotówki) lub inną walutę np. Dollar czy Euro to dobrym miejscem może okazać się Cooinroom.com możemy tam kupić a także sprzedać wiele kruptowalut między innymi Bitcoin, ETH, LSK, LTC, XMR czy DASH. Dużym atutem są szybkie wpłaty i wypłaty oraz Hot Wallet. Więcej o kryptowalucie Bitcoin oraz IOTA pisaliśmy już na blogu, warto zapoznać się z artykułami.Aktualny kurs kryptowaluty Ethereum (ETH)

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.