Co to jest Google AdSense? Ile można zarobić w AdSense?

co to jest google adsense

Sieć reklamowa Adsense, jest znana każdemu twórcy stron internetowych, jest to najprostszy sposób aby zacząć zarabiać na swoim blogu, kanale na YouTube czy forum.

Co to jest Google Adsense?

AdSense ( Google AdSense ) to usługa oferowana przez firmę Google. Program jest najpopularniejsza darmową usługą reklamową online i przeznaczony jest dla wszystkich wydawców witryn, którzy chcą generować przychody poprzez wyświetlanie dopasowanych reklam tekstowych, wideo lub graficznych na swoich stronach internetowych.

Przychody w programie AdSense są generowane na zasadzie per click – PPC ( płatność za kliknięcia w reklamę ) lub per-impression – stawka CPM za tysiąc wyświetleń.

Z pewnością Google Adsense to najlepszy sposób na zarabianie na blogu, jednak istnieją także inne metody takie jak sprzedaż artykułów sponsorowanych, czy programy partnerskie.

Typy reklam w Google Adsense

Sieć reklamowa Google oferuje wiele rodzajów reklam, które możesz wyświetlać na swoich stronach w celu zwiększania przychodu. Najpopularniejsze z nich to:

 • Reklamy displayowe i tekstowe
 • Reklamy In-Article
 • Reklamy natywne ( dopasowane treści )
 • Reklamy In-Feed
 • Reklamy automatyczne
 • Reklamy mobilne – zakotwiczone oraz winietowe.

Ile można zarobić w Google AdSense?

Jest to zdecydowanie najczęściej zadawane pytanie, odpowiedź nie jest łatwa ponieważ zarobki w AdSense są bardzo indywidualne a wpływ na stawki ma wiele czynników. Podsumowując, ile pieniędzy zarabiasz na AdSense zależy od:

 • Ilości odwiedzin na stronie
 • Rodzaju i jakości ruchu
 • Liczby reklamodawców w Twojej niszy
 • Typu treści zawartych w witrynie
 • Odpowiednim umieszczeniu reklam AdSense
reklamy google adsense

Jak Google decyduje, jakie reklamy mają być wyświetlane na mojej stronie?

Przed wyświetlaniem reklam na docelowej witrynie jest uwzględnianie wiele czynników. Głównym założeniem dopasowanych reklam jest wyświetlanie reklamy istotnych i powiązanych z treścią umieszczaną stronie oraz interesujących potencjalnych użytkowników. Możesz zablokować niechciane reklamy lub grupę reklam przechodząc do zakładki „Zaakceptuje lub zablokuj reklamy” na swoim koncie Adsense.

Adsense to świetny sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy w internecie. Aktualnie jest to sieć reklamowa numer #1 i ciężko znaleźć równie dobrą alternatywę. Dużym atutem Adsense jest możliwość tworzenia jednostek reklamowych różnego typu i rozmiarów oraz łatwość umieszczenia ich na swojej stronie. Google wypełnia tę przestrzeń reklamami, które są ściśle związane z Twoimi treściami i odbiorcami za pomocą złożonego algorytmu. Warto wypróbować na swojej stronie i sprawdzić potencjalne zarobki. Jakie są wasze doświadczenia? Polecacie jakąś dobrą alternatywę dla Google Adsense?

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.