Co to jest kryptowaluta IOTA? Gdzie kupić IOTA?

iota

Kryptowaluty stają się w ostatnim czasie bardzo popularne, wiele osób właśnie w tym segmencie widzi ogromny wzrost i potencjał do inwestowania swoich pieniędzy. Stało się to między innymi za sprawą Bitcoina, którego wartość jest bliska wartości złota, w momencie pisania tego artykuły aktualny kurs wynosi 15,539 $ co w przeliczeniu na złotówki daje nam blisko 55 tysięcy złotych. Powstaje coraz więcej giełd na których możemy sprzedawać i kupować kryptowaluty takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple czy IOTA.

Czym jest IOTA? Co to jest kryptowaluta IOTA?

IOTA to stosunkowo młoda kryptowaluta, która powstała w 2015 roku przez Davida Sønstebø, Sergeya Ivancheglo, Dominika Schienera i Dr. Sergueia Popova. Natomiast wprowadzona do obiegu dla wszystkich została 11 czerwca 2016 roku.

IOTA jest rewolucyjną platformą do rozliczeń transakcyjnych i transferu danych dla Internet of Things. Cały projekt opiera się na księdze Tangle, zamiast tradycyjnego blockchain jak w przypadku np. Bitcoin’a. Umożliwia to przesyłanie pieniędzy bez jakichkolwiek opłat, nawet w przypadku nanopłatności. Plusem na pewno jest szybki czas potwierdzenia transakcji oraz nieograniczona liczba transakcji obsługiwana przez system.

W miarę, stałego rozwoju internetu, potrzeba interoperacyjności i współdzielenia zasobów staje się koniecznością. IOTA umożliwia firmom eksplorację nowych modeli biznesowych  poprzez uczynienie każdego zasobu technologicznego potencjalną usługą, którą można handlować na otwartym rynku w czasie rzeczywistym, bez żadnych opłat.

Główną innowacją jest Tangle, rewolucyjna, nowa, bezskładkowa, rozproszona księga, która jest skalowalna, lekka i po raz pierwszy umożliwia transfer wartości bez żadnych opłat.

Aktualny kurs IOTA – Gdzie kupić IOTA?

Jeżeli interesuje Cię zakup lub sprzedaż kryptowaluty IOTA najkorzystniejszą ofertę ma giełda Bitfinex.com ( zakładanie nowych kont na chwilę obecną zostało wstrzymane ) dobrą alternatywą może być także giełda kryptowalut Binance, która dostępna jest także dla Polaków.Jak założyć portfel?

Oficjalny portfel IOTA jest dostępny      tutaj:  https://github.com/iotaledger/wallet/releases wystarczy wybrać odpowiedni plik przeznaczony dla naszego systemu operacyjnego.

Dla użytkowników telefonów z systemem Android dostępna jest aplikacja portfel dostępna w Sklepie Play – pod nazwą IOTA Wallet (BETA).

Niestety na oficjalniej stronie jest zamieszczona informacja, że aplikacja na iOS jest w trakcie tworzenia.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.