Co to jest Netflix?

co to jest netflix

Co to jest Netflix? Każdy o tym mówi, więc warto poświecić kilka słów na temat Netflixa.

Netflix online to największa na świecie internetowa wypożyczalnia filmów na platformie VOD. Obecnie dostępna jest na całym świecie z wyjątkiem Chin, Syrii,  Korei Północnej i Krymu. Netflix od września 2016 roku dostępny jest w języku polskim – jednakże nie wszystkie materiały udostępniane w Polsce posiadają polską wersję językową. Stan ten ma się zmienić, bowiem Netflix realizuje tłumaczenia kolejnych pozycji ze swojego katalogu. Przy stałej miesięcznej opłacie możliwe jest oglądanie pełnej oferty filmów fabularnych i dokumentalnych, seriali a także kreskówek, proponowanej w danym kraju.

Ile to kosztuje Netflix?

Wchodząc na stronę Netflixa, widnieje promocja pierwszego miesiąca za darmo. Po tym czasie miesięczny abonament to koszt od 8 do 12 euro. Najdroższy pakiet daje możliwość oglądania filmów czy seriali nawet na czterech urządzeniach jednocześnie, w dodatku w jakości Ultra HD. Po dokonaniu rejestracji, spokojnie każdy pakiet można zmienić.

Co można oglądać na Netflixie?

Jest to wypożyczalnia, którą jednak charakteryzuje to, że ma ona własne produkcje. Są to przede wszystkim seriale takie jak „Orange Is the New Black”, „House of Cards” czy „Narcos”.

Netflix online z miesiąca na miesiąc umacnia swoją pozycję na rynku serialowym, ponieważ produkcje, które platforma wypuszcza i sygnuje swoją nazwą, podobijają serca fanów. A do najbardziej znanych i emocjonujących produkcji należą:

„House of cards” – dramat polityczny, rozgrywający się Waszyngtonie. Głównym bohaterem jest kongresmen Francis Underwood, bezwzględny rzecznik dyscypliny partyjnej Partii Demokratycznej w Kongresie Stanów Zjednoczonych. Zostaje pozbawiony przez prezydenta stanowiska Sekretarza Stanu i postanawia się zemścić.  Wraz ze swoją małżonką Claire Underwood pnie się „po trupach” do celu, jakim jest osiągnięcie stołka Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Serial ma 5 sezonów po 13 odcinków.  Nowy sezon 5 pojawi się 30 maja 2017 roku.

„Orange Is the New Black”- tym razem komediodramat miał premierę 11 lipca 2013 roku. Serial przestawia historię dziewczyny, która trafia do żeńskiego więzienia na 15 miesięcy za posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych swojej byłej dziewczyny. W więzieniu bohaterka poznaje kobiety- osadzone z różnych klas społecznych, o różnym pochodzeniu.

Serial posiada 5 sezonów po 13 odcinków. Nowy sezon 5 pojawi sie na ekranach 6 czerwca 2017 roku.

„Narcos” – thilller, dramat. Serial jest o Pablo Escobarze, kolumbijskim baronie narkotykowym, którego nielegalne interesy zamierzają zlikwidować amerykańskie władze federalne we współpracy z rządem Kolumbii. Przedstawiona jest historia życia bohatera od początku produkcji narkotyków.

Na serial składa się 2 sezony po 10 odcinków, chociaż w 2017 roku zapowiada się 3 sezon.

Nowości na Netflixie. Czy można sprawdzić co jest w ofercie Netflixa?

Poza nowymi sezonami ale starych seriali pojawiają się nowości, których jeszcze nie było.

„Girlboss” coś dla kobiet.  Serial oparty jest na bestsellerowej powieści o młodej bizneswoman, która odkrywa pasję do mody. Musi nauczyć się jak być szefem da samej siebie. Oparty jest na faktach z życia Sofii AmorusoSerial dostępny jest od 21 kwietnie 2017 roku.

„13 powodów” to serial, który składa się z 13 odcinków. Opowiada o dziewczynie ze szkoły średniej, która popełniła samobójstwo po fali nieprzyjemnych doświadczeń. Dziewczyna nagrywa swoją historię i tytułowe 13 powodów przez, które popełniła samobójstwo.

Oferta dostępna jest tylko po zarejestrowaniu się na stronie. Każdy kraj ma ramówkę dostosowaną do siebie, więc program w Niemczech czy w USA różni się od tego w Polsce.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.