Co to jest PayPal? Jak działa portfel elektroniczny PayPal?

Co to jest Paypal

Założymy się, że pewnie nie raz robiliście zakupy przez Internet. Dlatego też pewnie nie raz spotkaliście się z możliwością dokonania transakcji za pomocą PayPal. Niektórzy z Was spojrzeli i wybrali inny sposób płatności, nie zastanawiając się czym jest PayPal. Jeśli sam tak zrobiłeś, może warto byłoby się dowiedzieć co się kryje pod magicznym znaczkiem PayPal. Nie uwierzymy, że nie byłeś ciekawy co to takiego ten PayPal. My postaramy się zaspokoić Twoją ciekawość.

Skąd się wziął i co to jest PayPal?

Usługa PayPal funkcjonuje od 1998 roku. Jednak początkowo nie była ona w żaden sposób powiązana z płatnościami elektronicznymi. PayPal wzbudziło ogromne zainteresowanie wśród ludzi, gdyż umożliwiało przesyłanie pieniędzy za pomocą telefonów komórkowych, pagera, czy innych urządzeń. Twórca usługi PayPal był jednak świadomy tego, że rozwój globalnej sieci sprawi, że konieczne będzie wprowadzenie zmian w strategię rozwoju. Dzięki PayPal zarówno klienci indywidualni, jak i firmy, które posiadają adres e-mail mogą wysyłać i odbierać płatności przez Internet. PayPal to pewnego rodzaju wirtualny portfel, a jego obsługa jest banalnie prosta i nikt nie będzie miał z tym żadnego problemu.

Klienci dokonujący zakupów przez Internet sami mogą zdecydować w jaki sposób dokonają transakcji. Mogą oni dokonać płatności wykorzystując do tego kartę kredytową, debetową, albo saldo konta PayPal. Konto PayPal może być zasilane przelewami z kont bankowych, albo z innych kont PayPal. Ogromną zaletą PayPal jest to, że usługa utrzymuje bardzo wysokie standardy ochrony i jest ona bardzo prosta w obsłudze.

Czy PayPal jest bezpieczny dla kupujących?

Dla osób kupujących PayPal jest darmowym, bardzo prostym i przede wszystkim bezpiecznym systemem umożliwiającym dokonywanie płatności za pomocą Internetu. Rozwiązanie to jest bardzo popularne na całym świcie, gdyż dzięki serwisowi PayPal robienie zakupów przez Internet nigdy nie było dla kupujących tak szybkie, komfortowe i bezpieczne.

Mówi się, że serwis PayPal jest dużo bezpieczniejszy niż inne tego typu rozwiązania. Spytacie pewnie, dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią. PayPal doskonale chroni informacje finansowe, a to wszystko dzięki bardzo nowoczesnym i odpornym na różnego rodzaju nadużycia mechanizmom. Korzystając z systemu PayPal dane finansowe na Twój temat w żadnym momencie nie są udostępniane sprzedawcy. Dla sprzedawcy widoczny jest włącznie adres e-mail i adres dostawy zakupionego produktu. Każdy sprzedawca przystępujący do systemu PayPal musi być wcześniej zweryfikowany. Dzięki temu kupujący mają gwarancję, że sprzedawcy są naprawdę tymi, z kogo się podają. Bardzo ważne i korzystne dla kupujących jest to, że w sytuacji, gdy opłacony przez system PayPal przedmiot nie będzie dostarczony, a sprzedawca nie rozwiąże problemu, kupującemu zostanie zrefundowanych 100% straconych pieniędzy. Czyż to nie wspaniała wiadomość.

PayPal poza tym, że jest bardzo bezpieczny to jest również bardzo szybkim i komfortowym rozwiązaniem. Dane użytkownika wprowadzane są tylko raz i to w momencie zakładania konta PayPal. Później podczas dokonywania płatności użytkownik loguje się za pomocą wybranego hasła i dokonuje potwierdzenia płatności przy użyciu jednego kliknięcia. Mało tego zamawiane przedmioty trafiają do kupujących dużo wcześniej. Wszystko dzięki temu, że pieniądze rejestrowane są na koncie PayPal od razu po dokonaniu płatności.

PayPal – bezpieczne rozwiązanie dla sprzedawców!

PayPal chroni nie tylko kupujących, ale również sprzedawców. Sprzedawcy mają zagwarantowany zwrot poniesionych kosztów, jeżeli z jakichkolwiek przyczyn będzie on stratny. Ochroną objęte są głównie przedmioty fizyczne, które mogą być wysłane do odbiorcy w tradycyjny sposób (poczta, kurier). W każdym momencie możliwe jest zalogowanie się do serwisu PayPal i sprawdzenie jakie towary objęte są gwarancją. Już 1/5 sklepów internetowych na całym świecie korzysta z PayPal, głównie dlatego, że chroni on nie tylko kupujących, ale i sprzedających. Widząc logo PayPal można być pewnym, że zakupy w sieci będą w pełni bezpieczne, cała transakcja przebiegnie bardzo szybko, a dane kupującego nie trafią w ręce osób postronnych.

Jeśli jesteś miłośnikiem robienia zakupów przez Internet i cenisz sobie możliwość realizowania szybkich przelewów internetowych to PayPal jest czymś dla Ciebie. Spróbuj a sam się o tym przekonasz.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.