Co to jest spinner?

co to jest spinner?

Co to jest Spinner? lub Fidget Spinner? Szczerze to też się zastanawiam. Ta moda tak szybko pochłonęła świat, że ludzie dla niej samej kupują spinnery. A co to takiego? Zabaweczka pochodząca ze Stanów Zjednoczonych oparta na łożysku i kręcących się wokół niego ramionach. Spinner może mieć dziurki, dwa lub trzy ramiona. W sieci czy w sklepach „ze wszystkim” można kupić spinnery z dwoma lub trzema ramionami, mające mniejsze lub większe dziurki. Postaramy się przybliżyć fenomen tej zabawki na Polskim rynku.

Jak działa Fidget Spinner? Zabawka szatana?

Zabawka przez pewien czas podbijała cały świat. Niemal każdy z nas posiadał w swojej kieszeni małego spinnera na odstresowanie. Każdy Fidget Spinner składa się z tych samych elementów – czyli dwóch lub trzech ramion, które połączone są ze specjalnym łożyskiem. Wprowadzając w ruch zabawkę trzymamy za środkowy element, każdy spinner różni się natomiast czasem kręcenia, siła wibracji oraz wydawanymi dźwiękami.

Na wielu portalach religijnych Figdet Spinner został dorzucony do worka z zabawkami, które zniewalają młodzież i dzieci. Organizacje Chrześcijańskie wielokrotnie poruszały ten temat, podobnie jak w przypadku Pokemonów oraz Hello Kitty.

Teraz przychodzi pytanie: „Jak się tym bawić?”. Zabawka ta ma podobno wiele możliwości, na Youtube można oglądać różne warianty zabawy. Niektórzy fani spinnerów podrzucają je, przekładają z reki do ręki, podają znajomym dbając, by spinner nie przestał pracować.

 

Gdzie kupić i ile kosztuje Fidget spinner?

W pewnym momencie wielkiej popularności Spinnerów ich zakup był naprawdę prosty. W każdym mniejszym i większym prywatnym sklepie, na straganach i różnego rodzaju stoiskach bazarowych. Oczywiście w największy szal i dostępność była w internecie za sprawą Empiku czy Allegro.

Najtańszy Fidget Spinner dostaniemy już za niecałe 10 złotych, jednak największą popularnością cieszą się wersje kosztujące około kilkunastu złotych. Niektóre metalowe zabawki kosztują blisko 100 złotych. Ten, który wymyślił taką zabawkę na odstresowanie chyba nie myślał, że zdobędzie taką popularność, a może?

Fidget Spinner – chwilowa moda?

Przez świetny sposób reklamy moda opanowała cały świat. Głośne hasła i slogany marketingowe przyczyniły się do ogromnej sprzedaży. Przypomnijmy Figdet Spinnery były promowane jako zabawka, które świetnie odstresowuje lub pomaga osobom rzucającym palenie oraz znakomicie nadaje się do terapii dla dzieci z ADHD. Czy tak było rzeczywiście? Zdaniem naukowców oraz przeciwników Spinnerów nie ma żadnych badań ani dowodów na to, że zabawka działa w taki sposób. A wszystkie hasła stworzone zostały w celu zachęcenia rodziców do zakupu zabawki swoim pociechom.

Jak się okazało zabawka tylko przez chwilę cieszyła się wielką popularnością, a moda jak na każdą rzecz przeminęła po kilku miesiącach. Ktoś jeszcze pamięta i używa Spinnery?:)

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.