Co zrobić, gdy zamiast litery „y” wyskakuje „z”?

z zamiast y

Początkujący użytkownicy komputera często wciskają różne kombinacje na klawiaturze, które mogą powodować utrudnienia podczas pisania w Wordzie czy na Facebooku. Częstym problemem jest zamiana liter np. zamiast Y wyskakuje nam Z podczas wpisywania, błąd ten jest niegroźny ale bardzo irytujący. Powodem może był przełączenie klawiatury z trybu Polski (programisty) na tryb Polski 214. Jak skutecznie przywrócić pozycje klawiszy Z oraz Y, przeczytaj naszą krótką poradę do końca, aby pozbyć się tego problemu.

Z zamiast Y na klawiaturze – jak naprawić?

Jeżeli podczas pisania zauważymy, że podczas wciśnięcia klawisza Y, pojawia się na ekranie Z, musimy przełączyć się ponownie na układ klawiatury programisty. Aby szybko i skutecznie poprawić błąd wyświetlania się Y zamiast Z, wciśnij kombinacje klawiszy na klawiaturze Ctrl + Shift, ten skrót klawiaturowy umożliwia przywrócenie klawiatury do ustawień domyślnych.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.