Co zyskasz, wybierając kierunek Ochrona Środowiska II stopnia?

Ochrona Środowiska

Ochrona Środowiska to kierunek studiów, który dedykowany jest miłośnikom przyrody. Ponadto wybierają go maturzyści, którzy żywo interesują się ekologią, ochroną przyrody i są po prostu ciekawi świata. Studia na kierunku Ochrona Środowiska II stopnia pozwalają pogłębić swoją wiedzę oraz poszerzyć zakres umiejętności praktycznych w tym zakresie.

Cel kształcenia na studiach II stopnia na kierunku Ochrona Środowiska

Studia II stopnia na kierunku Ochrona Środowiska pozwalają na łączenie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z naukami przyrodniczymi oraz ścisłymi. To kierunek interdyscyplinarny, a studia II stopnia opierają się na wybranych specjalnościach. W programie nauczania znajduje się wiedza niezbędna przyszłym pracownikom laboratoriów środowiskowych oraz osobom opracowującym raporty oceny środowiska. Możliwość odbycia zajęć w terenie pozwala na zdobywanie wiedzy o charakterze praktycznym oraz rozwijanie umiejętności pracy w zespole.

Perspektywy dla absolwentów

Ukończenie studiów II stopnia wiąże się z uzyskaniem przez absolwenta wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym. Praca po Ochronie Środowiska wymaga umiejętności kierunkowych, ale jednocześnie doświadczenia z zakresu nauk społecznych i prawnych. Wszystkie te dziedziny w pracy ekologa wzajemnie się uzupełniają. Kompetencje absolwenta muszą być tak samo szerokie, jak jego wiedza. Uzyskane informacje są wykorzystywane praktycznie w ramach zajęć laboratoryjnych oraz terenowych. Studia II stopnia na kierunku Ochrona Środowiska powinny mieć w głównej mierze praktyczny charakter. Absolwent musi posiadać umiejętności umożliwiające dialog z różnymi instytucjami, których działalność negatywnie wpływa na funkcjonowanie środowiska naturalnego. Absolwenci studiów II stopnia na kierunku Ochrona Środowiska z tytułem magistra są świetnie przygotowani do pracy w:

  • jednostkach administracji publicznej,
  • jednostkach samorządowych,
  • przedsiębiorstwach zaopatrujących w wodę,
  • w instytucjach kultywujących i rewitalizujących tereny zdegradowane,
  • przedsiębiorstwach gospodarki komunalnej i sanitarnej,
  • instytucjach zajmujących się ochroną i monitoringiem środowiska,
  • placówkach zajmujących się edukacją ekologiczną.

Studiuj Ochronę Środowiska na studiach II stopnia w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Warszawska uczelnia proponuje przyszłym studentom niestacjonarne studia II stopnia na kierunku Ochrona Środowiska. Półtoraroczne kształcenie pozwala na zdobycie tytułu magistra inżyniera. WSEiZ kształci specjalistów, którzy świadomie dbają o środowisko w ramach swoich obowiązków zawodowych. Absolwenci tej uczelni potrafią dokonywać oceny stanu środowiska, planować działania poprawiające jego stan, wdrażać programy zrównoważonego rozwoju oraz prognozować zmiany ekonomiczne i społeczne względem ochrony środowiska. Większość zajęć na kierunku Ochrona Środowiska stanowią ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne, projektowe oraz terenowe, dzięki czemu słuchacze poznają praktyczne aspekty swojego zawodu. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę wykładowców.

Materiał zewnętrzny

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.