Czarne sufity napinane we wnętrzu

napinany sufit

Materiał zewnętrzny

Czarny sufit napinany jest uroczy, tajemniczy, jasny i stylowy. Jest to czarny połysk, który zwykle przychodzi na myśl, gdy słyszymy słowa sufit napinany. Najpopularniejszymi kolorami są dziś czarny błyszczący sufit lub biały matowy. Jeśli szukasz czegoś spokojnego i tradycyjnego, najlepszym rozwiązaniem jest biały mat. Jeśli jesteś jasną, niezwykłą osobą, czarny sufit napinany będzie dla ciebie podstawą wnętrza.

Czarne sufity napinane powstają ze specjalnej folii termicznej, która jest rozciągana w pomieszczeniu pod działaniem opalarki. Kiedy powietrze w pomieszczeniu ochładza się, czarna folia jest idealnie równomiernie rozciągana i powstaje efekt lustra.

Czarne lustro na suficie

Folie błyszczące we wszystkich kolorach mają efekt lustra, ale to czarny kolor wygląda jak prawdziwe lustro na suficie. Odbicia na suficie występują z powodu obecności światła w pomieszczeniu. Dlatego najbardziej lustrzany sufit będzie znajdował się w pobliżu okna. A im większe okno w pokoju, tym bardziej efektownie wygląda czarny sufit. Nieco mniejszy efekt lustra na suficie będzie w pokoju bez okien – na korytarzu lub w łazience.

Jeśli pomieszczenie jest bardzo duże, to czarny sufit napinany lepiej nie robić na całej powierzchni, ale wstawić go w konstrukcję z płyt gipsowo-kartonowych. Biała zabudowa gipsowa podkreśli czarny połysk na suficie. Aby uzyskać dodatkowe efekty specjalne, możesz użyć oświetlenia obwodowego.

czarny sufit z led

Czarny sufit z podświetleniem

Oświetlenie w nowoczesnych wnętrzach to opcja obowiązkowa. Oświetlenie ledowe wzdłuż obrysu sufitu ma znaczenie praktyczne i estetyczne. Jeśli pomieszczenie jest małe, oświetlenie na ściany optycznie ich rozsuwa i powiększa pomieszczenie. Jeśli pomieszczenie jest duże, oświetlenie można zastosować nie na całym obwodzie, ale tylko nad akcentującą ścianą, aby podkreślić wystrój.

Oświetlenie czarnego sufitu może być tradycyjnie białe lub kolorowe. Dzięki kolorowemu oświetleniu możesz dynamicznie zmieniać wnętrze w zależności od nastroju za pomocą pilota. Dla szczególnie wymagających opcja taśmy ledowej zmieniającej kolor w rytm muzyki – to prawdziwy sufit przyszłości.

Salon, sypialnia lub korytarz

Gdzie lepiej zastosować czarny sufit napinany: w salonie, sypialni czy korytarzu? A może w łazience? Zastanówmy się, w których pokojach tak ekstrawagancki i niezwykły sufit jest najbardziej odpowiedni. Jaki sufit poleca Planeta sufitów w Polsce:

Salon – to zwykle duże wielofunkcyjne pomieszczenie, w którym gromadzi się cała rodzina. Sufit tutaj powinien być nie tylko praktyczny, ale także piękny. Zwykle to tutaj wykonuje się wariant czarnego błyszczącego sufitu w białej zabudowej gipsowej, a także z oświetleniem na obwodzie. Oświetlenie może być używane jednocześnie z żyrandolem, tworząc niesamowite piękno. Taśmę LED można włączyć osobnie, aby stworzyć przytulną atmosferę podczas oglądania filmu.

Czarny sufit najbardziej naturalnie będzie wyglądał w sypialni, ponieważ niebo jest czarne zwłaszcza nocą, kiedy przebywamy w sypialni. Tutaj również można zastosować ukryte oświetlenie czarnego sufitu, jednak zaleca się zrobić to na jednej ścianie, a nie na całym obwodzie. Ponieważ nowoczesne taśmy led zapewniają bardzo mocne oświetlenie, a do sypialni oświetlenie powinno być powściągliwe i relaksujące.

Czarny sufit napinany w korytarzu to bardzo ciekawy pomysł. Korytarz lub przedpokój to zwykle małe lub wąskie pomieszczenie. Aby wizualnie rozszerzyć korytarz, możesz zrobić białe ściany i czarny sufit. Oświetlając długie ściany w korytarzu uzyskamy efekt wizualnego przesunięcia ścian jeszcze dalej.

Zalety i wady

Wszystkie rozwiązania wewnętrzne mają zalety i wady, a sufit z czarnego połysku nie jest wyjątkiem. Czarne sufity napinane w Warszawie, Krakowie, Katowice czy Wroclawiu mają swoje zalety i wady.

Zalety czarnego sufitu napinanego:

  • Oryginalność, jasność, styl
  • Mocny efekt lustra optycznie zwiększa wysokość pomieszczenia
  • Przy dużym oknie czarny sufit wygląda jak prawdziwe lustro na suficie
  • Czarne sufity doskonale komponują się z białą zabudową gipsowo-kartonową, tworząc niepowtarzalne wnętrze
  • Dodając światła po obwodzie sufitu, uzyskamy nierealne piękno
  • Czarny sufit w połączeniu z białymi ścianami optycznie powiększa przestrzeń

Wady czarnych sufitów obejmują:

  • Niezwykłość tego koloru na suficie nie jest odpowiednia dla wszystkich
  • Należy go łączyć albo z białymi ścianami, albo z jasną podłogą
  • Odpowiedni dla ciekawskich osobowości i może być niewygodny dla spokojnych i konserwatywnych ludzi
4.7/5 - (głosów: 63)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.