Czy warto wybrać żaluzje fasadowe?

żaluzje fasadowe

Zastanawiasz się, czy warto wybrać żaluzje fasadowe? Aby odpowiedzieć na to pytanie, sprawdź, jaka jest konstrukcja żaluzji fasadowych, jakie pełnią funkcję i jakie mają zalety. Szczegóły na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. 

  1. Z czego składają się żaluzje fasadowe?
  2. Jaką funkcję pełnią fasadowe żaluzje zewnętrzne?
  3. Jakie zalety mają żaluzje fasadowe?

Szukasz alternatywy dla standardowych rolet zewnętrznych? Potrzebujesz rozwiązania nowoczesnego i eleganckiego? Interesują Cię takie rolety zewnętrzne, które fasadzie nadadzą oryginalnego i przede wszystkim ciekawszego charakteru? Już teraz sprawdź żaluzje fasadowe! Z czego się składają, jakie pełnią funkcję i jakimi zaletami się odznaczają? Na pytania odpowiadamy w niniejszym artykule!

Z czego składają się żaluzje fasadowe?

Z czego właściwie składają się standardowe żaluzje fasadowe? Otóż fasadowe żaluzje, które znajdziesz na stronie domarchitekta.pl w atrakcyjnych cenach, zbudowane są przede wszystkim z poziomych elementów zwanych lamelami, połączonymi ze sobą prowadnicami. Ta prosta konstrukcja przypomina właściwie klasyczne żaluzje, które montuje się wewnątrz mieszkań, domów czy biur. Dostępne na rynku żaluzje fasadowe między sobą mogą różnić się głównie szerokością oraz kształtem. 

Żaluzje fasadowe to inaczej osłony zewnętrzne, a zatem ich powierzchnię pokrywa się odpowiednim lakierem. Celem takiego zabiegu jest oczywiście uzyskanie optymalnej ochrony, w tym wysokiej odporności na czynniki atmosferyczne oraz różnego rodzaju mechaniczne uszkodzenia. Sama roleta chowa się w kasecie, którą montuje się na dwa sposoby. A mianowicie na samej fasadzie lub pod warstwą wierzchnią ocieplenia nieruchomości. Wspomniane prowadnice, które łączą ze sobą poszczególne lamele to nic innego, jak specjalne linki lub taśmy. Na dole fasadowych żaluzji umieszcza się grubszą listwę.  

Obsługa żaluzji fasadowych jest bardzo prosta. Każdy klient może zdecydować się na sterowanie ręczne albo automatyczne. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne systemy, w których można dodatkowo zamontować specjalne czujniki pogodowe. Dzięki nim fasadowe żaluzje samodzielnie będą się zamykać lub otwierać, w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Czujniki pogodowe podłącza się oczywiście do odpowiedniego systemu zarządzania domem. 

Jaką funkcję pełnią fasadowe żaluzje zewnętrzne?

Jaką właściwie funkcję pełną fasadowe żaluzje zewnętrzne? Ich głównym zadaniem jest oczywiście zabezpieczanie wnętrza przed promieniami słonecznymi. Taką alternatywę często poleca się stosować na dużych przeszkleniach. Dzięki temu otrzymasz w formie żaluzji fasadowych doskonały izolator, który w żaden sposób nie będzie dopuszczać do tego, aby pomieszczenia się przegrzewały w upalny dzień. Ponadto mają korzystny wpływ na rozkład temperatury wewnątrz domu i jednocześnie zmniejszają potrzebę na działanie klimatyzatora.

Dodatkowo lista funkcji żaluzji fasadowych obejmuje również podpunkt związany z prywatnością. Jeśli nie chcesz, aby sąsiedzi czy przechodnie zaglądali do wnętrza Twojego domu, żaluzje fasadowe sprawdzą się w tym przypadku idealnie. Szczególnie gdy zależy Ci, aby jednocześnie przy poczuciu prywatności mieć dostęp do światła dziennego. 

Jakie zalety mają żaluzje fasadowe?

Żaluzje fasadowe mają wiele zalet, a o części z nich właściwie już wspominaliśmy, wymieniając podstawowe ich funkcje. Jedną z nich jest – na przykład – świetna izolacja termiczna. Ponadto do plusów zalicza się możliwość bezproblemowej regulacji kąta nachylenia wszystkich lameli. A zatem bez problemu dopasujesz natężenie wpadającego do wnętrza światła do własnych potrzeb w danym momencie dnia. 

Zaletą jest także ich estetyka wykonania oraz różnorodność. Fasadowe żaluzje idealnie pasują do nowoczesnego budownictwa. Każdym domom czy biurom dodają przede wszystkim elegancji. Jeśli natomiast chodzi o różnorodność produktów, mamy na myśli to, że każdy klient może dobrać nie tylko odpowiedni kolor, ale także kształt lameli czy kąt ich pochyłu do własnych potrzeb. Rozwiązanie to sprawdzi się nie tylko jako skuteczne osłony przeciwsłoneczne, ale też zwiększyć poziom prywatności w pomieszczeniu. Ich nowoczesny wygląd sprawia, że odpowiednio dobrane do elewacji staną się świetną ozdobą, a dodatkowo są łatwe w montażu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na ich zastosowanie i zamawia żaluzje wykonywane na indywidualne zamówienie.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.