Czym otworzyć pliki .docx, .xlsx, .pptx?

Czym otworzyć pliki .docx, .xls, .pptx

Popularne rozszerzenia plików .docx, .xlsx. .pptx są przeznaczone dla dokumentów pakietu Microsoft Office. Pobierając z internetu różnego rodzaju dokumenty, możemy trafić właśnie na wyżej wymienione rozszerzenia. Problemy z ich otworzeniem mogą pojawić się w przypadku gdy na naszym komputerze posiadamy zainstalowaną starszą wersję pakietu Microsoft Office lub system Windows XP. W poprzednim naszym poradniku poruszaliśmy kwestię edycji plików .pdf, tym razem zajmiemy się zagadnieniem, jak otworzyć pliki w formacie .docx, .xlsx oraz .pptx.

Otwieranie plików .docx, .xlsx i .pptx

W sieci znajdziemy wiele poradników jak otworzyć plik w formacie .docx, .xlsx oraz .pttx. Rozwiązać ten problem możemy na kilka różnych sposobów. Najłatwiejszym i najlepszym rozwiązaniem jest pobranie oraz zainstalowanie Pakietu zgodności formatu plików pakietu Microsoft Office dla programów Word, Excel i PowerPoint.

W przypadku gdy nie chcemy wprowadzać żadnych zmian w dokumencie, a interesuje nas tylko jego otwarcie i podgląd, możemy skorzystać z darmowych programów i narzędzi przeznaczonych do odczytu.

Jeżeli potrzebujemy tylko otworzyć konkretny plik (bez wprowadzania zmian), możemy skorzystać z darmowych programów przeznaczonych tylko do odczytu.

  • rozszerzenie pliku .ppt, .pptx. – otworzysz za pomocą: Microsoft PowerPoint, Open Office, Kingsoft Presentation,
  • rozszerzenie pliku .docx , .docm, .rtf., .txt, .htm, .html, .mht, .mhtml, .wpd, .doc, .xml. – otworzysz za pomocą Microsoft Word, Open Office, LibreOffice
  • rozszerzenie pliku  *.xls, *.xlsx. – otworzysz za pomocą Microsoft Excel, Open Office, Google Docs, Zoho Docs.

Jak ponumerować strony w Microsoft Excel?

Jeśli nie chcemy instalować na swoim komputerze lub laptopie dodatkowych programów, możemy skorzystać z narzędzi internetowych. W siec znajdziemy darmowe strony, które służą do konwertowania plików w popularnych formatach takich jak: .docx, .xls. czy .pptx oraz innych. W celu przejścia do konkretnego narzędzia wystarczy w wyszukiwarce Google wpisać frazę: konwerter plików lub free converter online.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.