Dhgate – poradnik jak kupować?

dhgate

Chińskie, tanie zakupy to coś, po co coraz częściej sięgamy. Najpopularniejszym serwisem, z którego korzystamy to Aliexpress. Jednak coraz częściej możemy spotkać się z konkurencyjnymi stronami.  Dhgate to nowy serwis, konkurencja Aliexpress? Faktycznie w Polsce znany od niedawna, jednakże na świecie już istnieje od jakiegoś czasu. Działa podobnie jak Aliexpress, jednak są pewne różnice. Jakie zakupy możecie zrobić na Dhgate, jak za nie płacić i w jaki sposób to zrobić dowiecie się w tym artykule.

Dhgate Polska. Co to takiego?

Serwis Dhgate przedstawia produkty dostępne u sprzedawców na rynku chińskim. Strona skierowana jest w szczególnym stopniu do sprzedawców hurtowych. Kupując więcej sztuk danego przedmiotu, możemy otrzymać ciekawą, niższą cenę. Dla tej części z nas, która jednak chciałaby kupić  przedmiot na własny użytek w pojedynczych egzemplarza również jest to możliwe. Na stronie Dhgate warto znaleźć sobie zaufane sklepy, czy to są zakupy hurtowe czy detaliczne. Często możemy spotkać się z bardzo niską jakością kupionych produktów.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani konkretnym towarem, poszukujemy sprzedawcy, który to oferuje i pytamy o szczegóły. Dokładnie chodzi o to, że jeżeli chcemy kupić konkretną ilość danego towaru, często dochodzi wysoka opłata za przesyłkę. Pisząc do sprzedawcy powinniśmy otrzymać odpowiedź w ciągu 2 dni roboczych. Jeżeli odpowiedź nie nadeszła, warto zmienić sprzedawcę.  W korespondencji możemy targować się i prosić o obniżenie ceny. Warto jednak pamiętać, że nie ze wszystkich cen da się sporo zejść. Dlatego wcześniej trzeba zrobić rekonesans i zaplanować sobie cenę, którą jesteśmy w stanie zapłacić.

Dhgate – jak kupować?

Na początku potrzebujemy konta. Musimy się zarejestrować na platformie. Jeżeli już mamy swoje konto przechodzimy do „My DHgate”, wypełniamy informacje o sobie, takie jak dane do wysyłki. Wszystkie informacje powinniśmy wpisać w zakładce „My profile”, oczywiście nie korzystając z polskich znaków. Kiedy wszystkie formalności mamy za sobą przechodzimy do poszukiwań produktów. Jeżeli mamy zaufanego sprzedawcę lub znaleźliśmy podobny towar, sprzedawca przedstawi swój katalog dostępnych produktów. Przeszukując oryginalnych produktów trzeba pamiętać, że nigdzie nie znajdziemy, konkretnej nazwy jak i zdjęć produktu bezpośrednio na stronie. Wszystkie formalności warto załatwiać ze sprzedawcą poza serwisem Dhgate.

Jak kupować na dhgate.com? 4 kroki:

  • Znajdujemy towar, bezpośrednio w serwisie lub na stronach sklepów i w ich katalogach.
  • Kopiujemy link danego towaru.
  • Pytamy o cenę (opcjonalnie targujemy się).
  • Płacimy.

przykładowa aukcja Dhgate

Kupując pojedyncze sztuki lub kiedy jesteśmy pewni, że przedstawiony przedmiot jest tym, który chcemy kupić, możemy zrobić zakupy bezpośrednio ze sklepu. Postępujemy wtedy tak, jak na Aliexpress. Bezpieczniej jest jednak wcześniej zapytać o dostępność i dopiero dokonywać płatności. Ponadto jako klient jesteś zawsze zachęcany do przeprowadzenia dokładnych badań na temat sprzedającego, zanim klikniesz przycisk Kup. Sprawdź dokładny wynik opinii i opinie klientów, aby uzyskać wyraźny obraz.

Dhgate – jak płacić? Metody płatności w sklepie Dhgate.

Sam serwis oferuje wiele metod płatności, jednak każdy sprzedawca sam decyduje z jakich metod korzysta. Metody płatności dostępne w Dhgate dostępne na całym świecie, jak również w Polsce to:

  • płatność kartą Visa, Mastercard lub American Express,
  • płatność za pomocą elektronicznego portfela Skrill Moneybookers,
  • płatność poprzez transfery bankowe czyli zwykły przelew bankowy (Bank Transfer) lub przez przekaz pieniężny (Western Union)
  • płatność za pomocą szybkich przelewów (Przelewy24).

Przy zakupie produktów w bocznym okienku „Buyers Protection” sprzedawca wyróżnia sposoby płatności, z którym możemy skorzystać. Jeżeli nie znamy jakiejś nazwy płatności, zapewne jest dedykowana do konkretnego kraju. W Polsce taką opcją są Przelewy24.  Skrill to taki sam „bank internetowy” jak Paypal czy epayments, jednak tu musimy założyć bezpłatne konto.

Dhgate czy Aliexpress? Co wybrać?

Obie stronki są globalnymi dostawcami można powiedzieć, że wszystkiego co znajdziemy. Legalnie możemy zakupić produkty, których potrzebujemy. Ceny produktów są bardzo niskie, dlatego, że klienci kupują je przeważnie bezpośrednio od producentów. Jeżeli nie prowadzisz firmy, nie zależy Ci na dużych zakupach jednego produktu wtedy Alixpress jest wygodniejszym sklepem niż Dhgate. Mamy tam lepszą wyszukiwarkę produktów, oraz więcej dopasowanych filtrów. Dhgate proponuje niższe ceny tylko przy zakupie większej ilości towaru, poza tym jest konieczność bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Na Dhgate od sprzedającego otrzymamy komplet dokumentów do ewentualnych opłat celnych i wszystkie faktury potrzebne do prowadzenia legalnej firmy. Dla zwykłych klientów Aliexpress jest bardziej dostępną platformą.

5/5 - (głosów: 1)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.