Dlaczego serwis DaWanda kończy działalność? Co stanie się ze sprzedawcami?

dawanda

DaWanda to największy serwis, w którym możemy znaleźć produkty handmade, czyli produkty robione ręcznie. Jest to też idealne miejsce, jeżeli chcemy sprzedać swoje produkty. Nie trzeba mieć własnego sklepu internetowego, nie trzeba mieć nawet działalności gospodarczej, aby sprzedać produkty, które sami stworzyliśmy. Jest to niemiecki serwis działający na rynku międzynarodowym od 12 lat. Ostatnio została wysłana do użytkowników portalu informacja, że firma zamyka swoją działalność. DaWanda w Polsce działała od 6 lat, serwis zamyka swoją działalność w sierpniu. Co się stanie ze sprzedawcami? Gdzie znajdziemy ręczne rzemiosło?

Co to jest DaWanda?

Dla tych, którzy nie znają DaWandy, jest to serwis, w którym znajdziemy produkty handmade i design oraz nowoczesne rękodzieło. Na DaWandzie znajdziemy produkty z autorskich pracowni, a także od małych, domowych rzemieślników. Projektanci z całego świata wykonywali sukienki, ręcznie szyte torby z papieru wodoodpornego, plecaki. Wiele dodatków, biżuterii, których nie można znaleźć w sieciowych sklepach. Poza modą znajdziemy produkty dla najmłodszych, od ubranek przez kreatywne zabawki po meble do dziecięcych pokojów. Dodatki wnętrzarskie oraz akcesoria domowe też można było znaleźć w serwisie.

Dawanda – zamknięcie działaności w Polsce i Europie. Dlaczego serwis zamyka działalność?

Serwis Dawanda przesłała wszystkim zarejestrowanym sprzedawcom maile z wypowiedzeniem umowy. Poinformowała, że całkowite zamkniecie serwisu nastąpi 30 sierpnia 2018 roku. „Niniejszym wypowiadamy umowę o korzystaniu ze sklepu na platformie DaWanda w trybie zwykłym z efektem na dzień 30 sierpnia 2018 roku.” Założycielka serwisu Dawanda Claudia Helming informuje, że nie była to łatwa decyzja. Niestety strona nie jest w stanie utrzymać się z własnych zasobów i dlatego została podjęta decyzja o zamknięciu. Dla założycieli jednak ważna jest idea samego DIY i handmade, dlatego też nie pozostawili swoich klientów na lodzie przy likwidacji Dawandy.

Co zamiast DaWanda? Alternatywą dla sprzedawców i klientów zostanie Etsy.com?

Serwis Dawanda podpisał umowę z międzynarodowym serwisem Etsy.com. Działa on podobnie jak Dawanda. Po zakończeniu działalności, sprzedawcy mogą przenieść swoje produkty właśnie do konkurencyjnego serwisu, nie tracąc przy tym wszystkich takich jak opinie klientów, opisy produktów czy sklepu. Do końca sierpnia mamy możliwość robienia zakupów na DaWandzie lub utworzyć sklep w serwisie. Wspólnie z Etsy pracują nad specjalnym narzędziem, które umożliwi darmowy i wygodny transfer danych produktowych z DaWandowego sklepu na Etsy.com. Każdy założyciel sklepu otrzyma na maila instrukcję krok po kroku jak to zrobić. Niestety większość projektantów opuściła już zamykany serwis DaWanda, rozpoczynając działalność na własną rękę.

5/5 - (głosów: 2)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (4)

  1. Dawanda oszukała swoich sprzedawców namawiając do przenoszenia jak największej ilości produktów na Etsy, (w tym celu konieczne było chwilowe, na czas transferu sklepu, opublikowanie wszystkich zakończonych ofert i projektów) a potem przysłała ogromne faktury za publikację tych ofert! czyste złodziejstwo!

  2. szukam chętnych do stwprzenia podobnej platformy zarówno sprzedawców jak i programistów i inwestorów – kontakt na privszukam chętnych do stwprzenia podobnej platformy zarówno sprzedawców jak i programistów i inwestorów – kontakt na priv