Dlaczego Supreme jest drogie? Fenomen marki Supreme.

dlaczego Supreme jest drogie

Co sprawia, że ludzie zdolni są wydać 2500$ za używaną kurtkę? Dlaczego ludzie stoją dwie doby przed butikami Supreme? Co ma ta marka, czego nie posiadają inne? Sprawdzamy fenomem marki, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności i wartości, dlaczego Supreme jest drogie?

Co to jest Supreme? Co oznacza?

supreme logo

Supreme  jest to marka streetwear-owa, którą w 1994 roku założył James Jebbia w Nowym Jorku. Początkowo były to ubrania i akcesoria przeznaczone głównie dla skaterów. Początki były trudne, interes kiepsko się rozkręcał w butiku Lafayette Street w NY. James osobiście nie jeździł na desce, jednakże styl i grafika mu się podobały. W jego kręgu widział młodych chłopców, którzy jeżdżą na deskach, jednak w Nowym Jorku skateerami byli starsi, można powiedzieć faceci w wieku 18-24 lat. Dlatego też ubrania, które chciał sprzedawać nie bardzo trafiały w ich gusta. Wtedy właśnie wpadł na pomysł aby ruszyć z własnymi projektami.

W dosłownym tłumaczeniu na język polski słowo Supreme oznacza „najwyższy” rangą / jakością.

Polityka marki

Supreme produkuje małe ilości produktów, aby nie bawić się w stany magazynowe i pozostałości. Każdą nową rzecz można kupić wyłącznie w butikach Supreme, które są w LA, NY, Londynie, Paryżu i Japonii. Dokładnie jest 10 sklepów stacjonarnych na całym świecie.

Charakterystycznym elementem marki jest dostawa nowego towaru  w każdy czwartek od początku każdej kolekcji, tłumy ludzi czekają w kolejce kilka lub nawet kilkanaście godzin aby kupić koszulkę, bluzę, czapkę lub akcesoria z logo Supreme. Ludzie sami uznali, że jest to marka premium. Przy tak małym nakładzie zwiększa się popyt na daną rzecz. Nie jest to zatem marka dla każdego.

Kolekcja w sklepach rozchodzi się jak świeże bułeczki. Ale dlaczego? Dlaczego przywiązujemy tak dużą wagę do wyjątkowych rzeczy? Dlaczego marka Supreme jest taka droga?

Supreme – gdzie kupić?

Najlepszym i stosunkowo najtańszym sposobem na zakup rzeczy Supreme jest zakup w jednym ze sklepów stacjonarnych lub na oficjalnej stronie firmy supremenewyork.com należy jednak pamiętać, że produkty wyprzedają się w mgnieniu oka i trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia by coś upolować. Innym sposobem gdzie możemy kupić produkty Supreme jest rynek wtórny, tu z pomocą przychodzą portale z ogłoszeniami np. OLX Supreme lub grupy na facebooku SupTalk, Supreme Talk PL/EU, HYPETALK – jednak należy uważać na repliki i produkty podrobione takie bardzo często trafiają się w internecie. 

Bluza Supreme

Niewątpliwie największą popularnością na każdym droppie w sklepie Supreme są unikatowe bluzy, których cena sięga kilkuset dolarów. Wszystko za sprawą bardzo limitowanych kolekcji oraz formą sprzedaży swoich produktów, ciężko zdobyć oryginalne rzeczy marki Supreme w Polsce.

Bluzę Supreme np. S Logo Hoodie Bluza z kapturem znajdziemy także na polskich stronach internetowych, cena to około 400 zł.

Dlaczego Supreme jest drogie?

Przeciętny człowiek nie zrozumie, że Twoja ultra rzadka koszulka z czerwonym logo Supreme zajęła Ci 8 miesięcy bezsennych nocy oraz 1200 dolarów. Dla nich to tylko koszulka, taka jak te, które dostajesz w H&M czy innej sieciówce. Właśnie w ten sposób marka pozwala ludziom budować swoją tożsamość przy pomocy rzadkich przedmiotów. Czujemy się lepiej, kiedy wychodząc na ulicę wiemy, że jest małe prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał taką samą rzecz.

fenomen marki Supreme

Kupując koszulkę za 50$ już wiemy, że możemy na niej zarobić nawet 10 razy więcej. Obecnie oficjalny sklep internetowy Supreme zajmuj się sprzedażą i wysyłką rzeczy tylko do mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Kanady, co powoduję znacznie większe zainteresowaniem produktami na rynku wtórnym. W ciągu ponad 20 lat działalności marka Supreme współpracowała z projektantami, artystami, fotografami a nawet muzykami, którzy mieli możliwość stworzenie swojej unikalnej kolekcji. Wszystkie produkty są bardzo ograniczone i szybko się sprzedają, co powoduję, że wiele osób traktuje kupno bluzy, czapki lub innego gadżetu z logo Supreme jako inwestycje, która na pewno zwróci się kilkukrotnie. Niewątpliwie Supreme stało się definicją Streetwera i na pewno zostanie nią przez następne pokolenia.

Oceń ten post!

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)

  1. Jak by oni sami z siebie zrobili markę premium a taka prawda ze wrangler lub levi’s jest bardziej prestiżowy od supreme! To jest tak samo jak by z dnia na dzień zrobił z adidasa markę premium! Supreme be like!