Dlaczego warto czytać książki?

Poleć nas
dlaczego warto czytać książki

Niestety statystyki nie kłamią. Coraz mniej ludzi sięga po książkę w swoim wolnym czasie. W takim razie co robimy zamiast czytać? Na szczęście znajdziemy jeszcze ludzi, którzy zachwyceni są literacką fikcją.

Dlaczego warto czytać książki?

Po co mamy to robić? Mam dla Was kilka powodów, że jednak warto.

  • Zasady pisowni. – już w szkole słyszeliśmy, żeby czytać. Pomaga to w poprawnej pisowni, ortografii i gramatyce. Nasz mózg, często widząc różne słowa, nie pozwoli nam popełnić błędu.
  • Bogatsze słownictwo – niezależnie od tego, jakie książki czytamy, w każdej znajdziemy słowa, których nie znamy. Nie mówię, że trzeba się ich uczyć na pamięć, ale gdy tylko nadarzy się okazja, to na pewno ich użyjemy. Czujemy się pewniej, używając ciekawego słownictwa w rozmowie.
  • Poszerzanie wiedzy – kiedy znamy temat, wygodniej jest z kimś  rozmawiać. Dzięki książkom doszkalamy  się w różnych dziedzinach. Nie koniecznie musimy czytać książki branżowe, aby mieć wiedzę. Z własnego doświadczenia wiem, że z każdej książki płynie jakaś nauka,   np. czytając romans historyczny, mogłam nauczyć się bardzo dużo o Rewolucji Francuskiej, Napoleonie i jego bitwach.
  • Odprężenie, relaks – czytanie uspokaja, redukuje ciśnienie krwi. Czytanie redukuje stres bardziej niż słuchanie muzyki, czy spacer.
  • Rozwijanie wyobraźni – myślę, że każdy wie, że książki rozwijają naszą wyobraźnię, stymulują komórki mózgowe do pracy. Dlatego jest tak, niestety, kiedy oglądamy film oparty na książce, którą przeczytaliśmy, nie podoba się nam. Jest to spowodowane właśnie wyobraźnią, dokładnie naszymi wyobrażeniami danej książki. Nasze wizje zawsze będą ciekawsze.
  • Inspirowanie – w książkach możemy znaleźć różne sposoby, np na życie, inspirację do sztuki. Możemy znaleźć na prawdę dobry pomysł na biznes, czy rozwiązanie jakiejś życiowej zagadki. Na dzisiejszym rynku znajdziemy każdą tematykę, która w jakiś sposób by nam pomogła. Są poradniki, poezje, rozwojowniki, fascynujące biografie i wiele innych.
  • Poprawa koncentracji – kiedy patrzymy na literki i słowa, musimy się skupić. Zmusić swój mózg do myślenia, do koncentracji na jednej rzeczy co również stymuluje jego komórki. Osoby, które czytają mają mniejszą szansę na rozwój Alzheimera.
  • Kształtowanie osobowości – czytając, wiesz jaki gatunek lubisz, wiesz czego oczekujesz od danej książki. Często stosujemy to w życiu, bierzemy przykład z bohaterów naszych książek, lub wiedzy w nich zawartej.

Dlaczego warto czytać książki? Jest wiele powodów, nie tylko zawartych tu ale w całej mądrości internetu. To co robimy przekłada się na nasz sukces lub porażkę. Uczymy się na błędach, ale nikt nie powiedział, żeby na własnych się uczyć. Książki nam pomogą w każdej życiowej sytuacji.

A Wy lubicie czytać książki? Dajcie znać w komentarzach.


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarzy (1)

  1. Deklaruje 100% zgodnosci z artem 😉 oraz „Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!”.