Dlaczego warto kupić dozowniki do mydła?

dozownik do mydła

Dozowniki do mydła stanowią praktyczne oraz bardzo funkcjonalne rozwiązanie zarówno w domach prywatnych jak i wszelkiego rodzaju miejscach publicznych. Odpowiednio dobrany będzie spełniał nie tylko funkcje użytkowe, ale także pozwoli zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy. To jaki podajnik wybrać zależy od miejsca jego przeznaczenia, oczekiwanych efektów oraz rodzaju mydła, którym będzie on uzupełniany.

Czym jest dozownik do mydła i gdzie warto go stosować?

Dozownik do mydła stał się nieodłącznym elementem wyposażenia każdej toalety publicznej. W ostatnim czasie coraz częściej stosuje się go także w domach prywatnych, przede wszystkim z uwagi na komfort użytkowania oraz możliwość zachowania maksymalnego poziomu higieny. Takie rozwiązanie jest też bardziej ekonomiczne.

Współcześnie dostępne dozowniki mydła w pianie oznaczają się nowoczesnym designem, łatwością montażu oraz ciekawymi rozwiązaniami. Co ważne, nowoczesne dyspensery pozwalają na znaczne zmniejszenie kosztów zakupu środków higienicznych, poprzez zwiększenie wydajności używanego mydła. Z tego też tytułu wykorzystuje się je w takich miejscach jak szkoły, biura, hotele oraz miejscach użyteczności publicznej np. urzędach.

Rodzaje dozowników do mydła ze względu na sposób dozowania

W sklepach dostępnych jest wiele modeli produktów, spośród których największą uwagę skupiają manualne podajniki na mydło. Ich mechanizm polega na manualnym naciśnięciu przycisku, po którego dotknięciu następuje stopniowe wypieranie płynu na zewnątrz urządzenia. Z uwagi na konieczność obsługi dotykowej takich urządzeń, wiele firm oraz osób prywatnych decyduje się na automatyczne dozowniki mydła w pianie lub w żelu.

Zasadą działania podajników bezdotykowych, elektronicznych jest wypieranie płynu poza urządzenie na skutek zarejestrowanego ruchu. Dzięki temu, że nie wymaga dotykania dłonią, korzystanie z niego jest w pełni higieniczne i bezpieczne. Co ważne, ceny urządzeń automatycznych są bardzo konkurencyjne w stosunku do pozostałych typów i modeli dozowników. W gabinetach lekarskich oraz przychodniach (czyli w miejscach, w których trzeba zachować najwyższy poziom higieny) często stosuje się także podajniki łokciowe.

Dozownik do mydła w pianie czy w płynie?

Wybór dyspensera do mydła może zależeć także od rodzaju wkładu, jaki będzie się w nim znajdował. Obecnie wyróżnia się dwa rodzaje podajników z uwagi na rodzaj uzupełnianego wkładu i są to:

  • podajniki mydła w płynie, które można zakupić razem z dedykowanym do nich wkładem, co znacznie obniży docelowe koszty zużycia i eksploatacji,
  • dozowniki mydła w pianie, które nie tylko stanowią bardziej opłacalne rozwiązanie, ale także bardziej ekologiczne. Ten rodzaj urządzeń może być obsługiwany zarówno manualnie, łokciowo jak i bezdotykowo. Wszystkie dostępne rodzaje można nabyć na hdplus.pl.

Zalety korzystania z dozowników mydła

Do jednej z najważniejszych zalet płynących z korzystania z podajników mydła oraz płynów dezynfekujących jest niewątpliwie wygoda, oraz oszczędność. Odpowiednia ilość podawanego płynu gwarantuje dokładne umycie rąk, bez konieczności narażania się na znaczne straty zakupionego wkładu. Co ważne, urządzenia automatyczne, podające środki czystości w formie piany będą tymi najbardziej uniwersalnymi oraz zapewniającymi największe oszczędności.

Stosowanie automatycznych dyspenserów zapewnia ponadto maksymalny poziom higieny oraz eliminuje ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów, oraz bakterii, jak ma to miejsce w przypadku standardowych form zachowania czystości.

Materiał zewnętrzny

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.