Domowe sposoby na mszyce – skuteczne metody!

domowe sposoby na mszyce

Mszyce to spore zmartwienie, potrafią skutecznie uprzykrzyć nam życie. Miłośnicy kwiatów i roślin wiedzą, jakie spustoszenie sieją mszyce. Zaburzają one wzrost roślin, a także przenoszą choroby wirusowe. Narażone są głównie nasze ogrody i działki, ale także balkony. Chemiczne preparaty skutecznie radzą sobie z mszycami, jednak istnieje wiele naturalnych, ekologicznych i równie skutecznych sposobów na pozbycie się mszyc. Do domowych sposób na mszyce warto zaliczyć preparaty na bazie octu, czosnku oraz cebuli. Proste i tanie sposoby, radzą sobie znakomicie ze szkodnikami w naszym ogrodzie. W tym poradniku przedstawimy domowe sposoby na mszyce, które są naturalne i nie zwierają żadnej chemii!

Co na mszyce?

W internecie znajdziemy wiele sposobów i preparatów na mszyce. Do naturalnych z nich warto zaliczyć preparaty na bazie czosnku oraz cebuli, które mają bardzo silne działania i dobrze radzą sobie z mszycami.

Domowy środek na mszyce z cebuli

  • jedna cebula,
  • litr wody,

W celu przygotowania preparatu należy drobno pokroić cebulę, następnie gotować przez około 30 minut w garnku. Po wystudzeniu środek przelewamy do butelki ze spryskiwaczem (atomizerem).

Domowy środek na mszyce z czosnku

  • kilka ząbków czosnku,
  • 2-3 litry wody,

Czosnek obieramy i drobno siekamy (alternatywnie możemy przecisnąć przez praskę). Wrzucamy do wody w garnku i gotujemy przez 20-30 minut. Po ostudzeniu preparat przelewamy do butelki. Środek jest gotowy do użycia.

Ocet na mszyce – najlepszy naturalny sposób!

Czosnek i cebula świetnie radzą sobie z mszycami. Jednak najlepszym naturalnym sposobem na mszyce jest ocet. Wiele internatów poleca ten sposób. Wykonanie preparatu jest banalnie proste i nie zajmie więcej niż kilka minut.

W celu przygotowania oprysku na mszyce na bazie octu będzie potrzebne nam:

  • 100 ml octu,
  • litr wody,

Mieszamy ocet z wodą, stosunek powinien wynosić 1:10, w przypadku 200 ml octu należy wlać i wymieszać z 2 litrami wody. Ważne jest, aby ocet wlewać do wody, nigdy odwrotnie. W internecie znajdziemy także informacje na temat dodania do roztworu troszkę szarego mydła lub płynu do mycia naczyń. Spowoduje to, że nasz oprysk będzie znacznie dłużej utrzymywać się na roślinach, a więc i jego działanie będzie dłuższe.

Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowe sposoby na mrówki!

Stosowanie domowych preparatów na mszyce

Stosowanie domowych środków jest bardzo proste, nie musisz obawiać się, że użyjesz za dużo preparatu jak w przypadku środków chemicznych, ich nadmiar może zaszkodzić roślinom. Domowe środki są całkowicie bezpieczne, rośliny spryskujemy dokładnie, tak aby zostały całkowicie pokryte naszym środkiem. Zadbaj o to, aby rośliny zostały spryskane z góry, ale także pamiętaj o spodzie liści, tam pojawia się najwięcej mszyc.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.