Dwa numery na jednej karcie sim? Jak to zrobić?

dwa numery na jednej karcie SIM

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy jakie oferty dla nas mają operatorzy telefonii. A jak to mówią „nieznajomość prawa szkodzi”. Dostaliśmy pytanie od Was „czy można mieć dwa numery na jednej karcie sim?”, dlatego postaram się Wam to przedstawiać.

Wiemy, że na rynku są telefony, w które możemy włożyć dwie karty sim i korzystać z dwóch numerów, jednakże czasem staje się to problematyczne. Nie widzimy, z którego numeru dzwonimy, lub mamy problem z odbieraniem telefonów.

Kolejne rozwiązanie to mieć przy sobie dwa telefony, ale ja pozdrawiam kobiety, które z jednym telefonem mają problem. Nie mogą go znaleźć w torebce, a co zrobią jak będą dwa?

Co oferują operatorzy telefonii komórkowych?

Co oferuje Orange? Na swojej stronie piszą, że przygotowali innowacyjną usługę. A co to oznacza? Możemy włączyć usługę drugiego numeru, który jest dodatkowym do tego co mamy. Oba są jednocześnie widoczne w sieci i mogą przyjmować połączenia i SMS-y. Z drugiego numeru możemy wysyłać sms-y, dzwonić a nawet wysyłać mms-y. Usługa ta działa zarówno w taryfach indywidualnych jak i biznesowych. Idealnie sprawdza się również, kiedy nie chcemy podawać swojego głównego numeru np. przy sprzedaży przedmiotów na różnych serwisach, przy rejestracjach na przykład na serwisach randkowych.

Jak to zrobić?

Wysyłamy sms o treści EN na numer 8041 i w tym momencie usługa się włącza. Jeżeli otrzymujemy połączenie na ten numer wyświetla nam się kontakt plus #2.  

  • *121*2# – przełączanie połączeń wychodzących na Orange Ekstra Numer
  • *121*1# – powrót do numeru głównego
  • *122*# – sprawdzanie, który numer jest ustawiony do połączeń wychodzących
  • *114*1# – sprawdzenie numeru i daty ważności usługi.

Koszt aktywowania tej usługi to 3 zł, a przedłużenie na kolejny miesiąc to również 3 zł.

Jeżeli jednak nie chcemy takiej usługi i płacić, robimy podobnie jak przy włączeniu czyli wysyłamy sms, tym razem o treści REZ na ten sam numer 8041.

Podobną ofertę przedstawia Play. Usługa nazywa się Xtra Numer. Daje nam możliwość utworzenia aż 10 dodatkowych numerów do naszego głównego numeru. Niestety  nie możemy wykonywać połączeń wychodzących, ani odbierać sms- ów. Tylko wyłącznie połączenia przychodząceWszystkie smsy i połączenia są przekierowywane na prywatny numer.

Wysyłamy sms o treści START na numer 19872. 

Koszt takiej usługi to 3,69 zł miesięcznie.

Aby wyłączyć również wysyłamy sms o treści STOP X na numer 19872.

Czy można mieć dwa numery na jednej karcie sim?

Można, jeżeli potrzebujecie takich usług to jest to ciekawa opcja. Jeżeli nie wiecie, czy u Waszego operatora istnieje taka usługa to piszcie w komentarzach!! 

Na wszystkie pytania odpowiemy z przyjemnością 🙂

5/5 - (głosów: 1)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.