Facebook – logowanie / rejestracja. Jak założyć konto na Facebooku?

Facebook - logowanie, rejestracja

Facebook, czyli najbardziej popularny portal na świecie zbiera coraz więcej użytkowników. Nie tylko młodych, gdyż rejestracja jest dostępna od 13 roku życia, ale również osoby starsze. Aktualnie Facebook ma ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Aby zaistnieć w sieci lub znaleźć swoich dawnych znajomych potrzebujemy profilu w serwisie. Coraz częściej spotykamy się z ofertami pracy w serwisie oraz pracodawcy poszukują idealnego kandydata po profilu na Facebooku. Tu pokażemy jak krok po kroku zarejestrować się na Facebooku.

Facebook – rejestracja, czyli jak założyć nowe konto na Facebooku. Rejestracja krok po kroku.

Aby założyć konto na Facebooku trzeba wejść na stronę główną facebook.pl. Następnie po prawej stronie strony znajdujemy ankietę, którą trzeba wypełnić, aby założyć konto na serwisie. Trzeba podać swoje dane takie jak

  • imię,
  • nazwisko,
  • datę urodzenia,
  • numer telefonu,
  • e-mail.

Facebook - rejestracja

Facebook wymaga te dane, aby konto nie było fikcyjne. Dlatego nie możemy utworzyć profilu anonimowo. Co więcej, aby konto było aktywne, żeby zalogować się na Facebooku, potrzebujemy hasła, które będzie przypisane do konta. Hasło możemy wygenerować poprzez specjalne strony do tworzenia silnych i bezpiecznych haseł (https://speedtestonline.pl/generator-hasel/) lub wymyślić samodzielnie. Adres e-mail, który podacie będzie wykorzystywany do logowania w serwisie.

Po poprawnym wypełnieniu formularza na maila zostaje wysłany kod z potwierdzeniem założenia konta. Należy kliknąć link aktywacyjny. Po wykonaniu zadania zostaje już tylko wypełnienie profilu i cieszenie się możliwościami serwisu.

Facebook – logowanie

Jeżeli posiadacie konto na Facebooku lub właśnie je założyliście, przychodzi moment logowania. Na stronie Facebooka w prawym górnym rogu są dwa okienka, które trzeba wypełnić, aby się zalogować. Pierwszym z nich jest adres e-mail, podany przy rejestracji drugie zaś to hasło, które również podaliście przy zakładaniu konta. Jeżeli zapomnieliście jakie dane podaliście przy rejestracji na Facebooka, serwis umożliwia znalezienie w bazie naszych danych do logowania. Jeżeli wszystko poprawnie zostało wypełnione klikamy „Zaloguj się„.

Facebook - logowanie

Uzupełniamy nasz profil na Facebooku dodające zdjęcie profilowe aby ułatwić rozpoznanie przez znajomych. Możemy jednak zrobić to później. Wszystkie dane w profilu można zmieniać, dodawać i usuwać w każdym momencie. Warto również dodać kilka informacji o sobie, a dokładnie nazwę szkoły i uczelni, zainteresowania, czy aktualne miejsce zamieszkania. Im więcej danych uzupełnimy tym Facebook trafniej pokaże nam osoby, które możemy znać.

Czy profil na Facebooku jest potrzebny?

Jeżeli do tej pory nie założyliście profilu na Facebooku, zastanawiacie się pewnie czy warto go zakładać? Oprócz masy znajomych, których znajdziemy, Facebook przedstawia różne wydarzenia w okolicy. Coraz więcej firm lokalnych oraz sklepów intranetowych prezentuje się na tym serwisie. Grupy na Facebooku pomagają w różnych dziedzinach życia. Jest wiele grup dotyczących pupilów, zainteresowań, hobby, czy nawet szukania pracy, miejsc zamieszkania i wiele innych. Dla uczniów, studentów czy współpracowników Facebook jest najlepszą formą kontaktu. Jeżeli uznajemy, że Facebook nie jest potrzebny w życiu, że nie chcemy, aby nasze dane krążyły po internecie, bez problemu możemy usunąć konto na Facebooku.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (3)

  1. Jest. Bo to tak nie działa. Ja założyłem dzisiaj konto na FB, to najpierw musiałem podać nr tel, bo nie chciało mnie przepuścić dalej. A jak to zrobiłem i wpisałem kod weryfikacyjny który przyszedł SMS-em, to skierowało mnie do następnego punktu, gdzie zarządzano zdjęcia twarzy. Gdy to wysłałem, to wszystko zostało zablokowane, pojawił się komunikat, że muszą to zweryfikować. Nie wiem co mam robić dalej, bo do konta nie mogę się zalogować.

  2. dokładnie tak jak kolega pisze, nie da sie już założyć konta na fb , prawdopodobnie chcą wywlec wszystkie twoje dane , łącznie z kartami kredytowymi , jesli ktos ma sposób niech napisze, spaceoxygen@wp.pl