Gdzie zarejestrować numer? Rejestracja karty SIM

gdzie zarejestrować numer

Chyba już każdy wie, że ma obowiązek rejestracji swojej karty SIM. W innym wypadku numer przestanie być aktywny. Jeśli jeszcze nie natrafiliście na taką wiadomość, to dzięki nam już to wiecie. Mało tego poniżej przedstawimy jak i gdzie zarejestrować numer telefonu.

Jeśli jednak nie wiecie, czy macie już zarejestrowany numer telefonu, czy nie to przeczytajcie nasz wcześniejszy artykuł mówiący o tym jak sprawdzić czy karta jest zarejestrowana.

Rejestracja karty SIM jest naprawdę prosta i nie wymaga od nas wypełniania i przygotowywania sterty papierów. Nie zwlekajcie z tym do ostatniej chwili bo możecie natrafić w salonach na długie kolejki.

Dokumenty potrzebne do rejestracji numeru telefonu

Aby zarejestrować kartę SIM wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport. Gdyż podczas rejestracji będziemy musieli podać następujące dane: imię i nazwisko, nr PESEL a także serię dowodu tożsamości. Karta może być zarejestrowana przez osoby, które mają ukończone 13 lat. W przypadku młodszych osób rejestracji musi dokonać rodzic lub opiekun.

Jeśli chodzi o firmy posiadające numery na kartę rejestracji może dokonać osoba prawna, która okaże się numerem REGON, KRS lub NIP przedsiębiorstwa.

Gdzie zarejestrować numer? Rejestracja karty SIM.

ORANGE

Kartę SIM sieci Orange można zarejestrować w jednym z salonów Orange, a także w Kioskach RUCHU, sklepach Media Markt oraz Media Ekspert i sklepach Saturn. Proces ten trwa dosłownie kilka minut. Na miejscu zostaniemy poproszeni o wypełnienie formularza rejestracji. Konieczne będzie podanie imienia i nazwiska, nr PESEL, a także numeru telefonu i karty SIM, którą chcemy zarejestrować. Po dokonaniu rejestracji na numer karty, który właśnie zarejestrowaliśmy za pomocą SMS-a przyjdzie potwierdzenie dokonania rejestracji.

NJU Mobile

NJU mobile to sieć należąca do Orange. W związku z czym rejestracja numeru wygląda tak samo jak dla sieci Orange. Promocje, które obowiązują w sieci Orange są również promocjami obowiązującymi dla posiadaczy sieci NJU mobile.

T-mobile

Chcąc zarejestrować kartę SIM w sieci T-mobile należy udać się  do salonu operatora. Numer można także zarejestrować w Kiosku RUCHU. T-mobile zachęca, aby numery telefonu ich sieci rejestrować także w Placówkach Poczty Polskiej, salonikach prasowych, Relay, Kolporter na stacjach paliw (BP, SHELL, STATOIL), w sklepach Auchan, a także  sieciach sklepów Żabka i Freshmarket. Należy tylko pamiętać o zabraniu telefonu z kartą SIM i dokumentu tożsamości, w innym przypadku rejestracja będzie niemożliwa. Osoby, które posiadają już zarejestrowany numer w T-mobile, albo telefon na abonament lub MIX nie muszą ruszać się z domu, gdyż nowy numer mogą zarejestrować przez przepisanie danych z numeru już posiadanego.  W podobnej sytuacji są osoby posiadające konto w Banku Millenium albo ING Banku Śląskim mogą one dokonać rejestracji online za pośrednictwem konta bankowego. Wystarczy, że w tym celu zalogują się na swoje konto.

Pracownik salonu T-mobile od osób chcących zarejestrować swój numer będzie wymagał następujących danych: imię i nazwisko, nr PESEL, numer karty SIM, a także hasło składające się z ośmiu cyfr, które sami ustanowiliśmy w internecie. Numer telefonu oraz numer karty SIM można sprawdzić wpisując kod *100# i zatwierdzając go klawiszem połączenia. Kod jest całkowicie darmowy.

HEYAH

W przypadku sieci HEYAH kartę SIM można zarejestrować na jeden z następujących sposobów. Można udać się do salonu sieci T-mobile (T-mobile jest właścicielem wirtualnego operatora). Właściciel numeru będzie musiał udostępnić dane, o których wspomnieliśmy w przypadku rejestracji karty sieci T-mobile. Posiadacze kart SIM w Heyah mogą także dokonać jej rejestracji za pośrednictwem internetu bądź udając się na pocztę.

Można również pobrać i czytelnie wypełnić formularz, dołączyć do niego skserowany z dwóch stron dowód osobisty. Komplet dokumentów trzeba wysłać na adres: T-mobile Polska S.A., Biuro Obsługi Klientów HEYAH, ul. Marynarska 12, 02-674 Warszawa.

Skan wypełnionego i podpisanego formularza wraz ze skanem dowodu osobistego można wysłać także na adres e-mail: kontakt@heyah.pl.

Jeśli posiadamy u tego operatora numer na abonament, to wystarczy z ciepłego fotela zadzwonić na infolinię. Konsultant wówczas przypisze nasze dane na rejestrowaną kartę. Numer można także zarejestrować przy okazji kupna porannej gazety w Kiosku Ruchu.

PLUS

Rejestracja karty SIM w sieci PLUS wygląda bardzo podobnie jest rejestracja u innych największych operatorów. Osoba, która chce dokonać rejestracji numeru musi mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport, a także numer karty SIM, która ma być zarejestrowana. Numer ten znajduje się na karcie albo starterze, z którego został a wyjęta karta. Abonenci sieci PLUS mogą w tym celu wysłać darmowego SMS-a na numer 80105 w treści wpisując karta. Operator zapewnia, że proces rejestracji nie będzie trwał dłużej nić 7 dni. Potwierdzenie rejestracji zostanie przesłane za pomocą SMS-a. Kartę Sim można także zarejestrować za pomocą SMSa. Z takiej opcji mogą skorzystać osoby, które posiadają już numer na abonament, albo wcześniej zarejestrowali już przedpłatową kartę SIM. Klienci sieci plus mają do wyboru aż 3100 punktów, w których mogą zarejestrować kartę SIM.  Numer można również zarejestrować w Kioskach RUCHU i sklepach Neonet.

PLAY

Użytkownicy sieci PLAY musza udać się do salonu operatora. Trzeba zabrać ze sobą dokumenty o których wspominaliśmy wcześniej (dowód osoby lub paszport, numer karty SIM do rejestracji. Abonenci sieci PLAY kolejny numer na kartę mogą zarejestrować  dzwoniąc pod nr 730-300-300. Wystarczy podać numer karty, aby go sprawdzić należy wpisać kod *127/#, a na ekranie wyświetli się numer karty SIM. Rejestracji podlegają także karty Play Internet. Rejestracja jest taka sama jak w przypadku nr telefonu. Numer można zarejestrować również w Kioskach RUCHU, a nowe karty SIM na Poczcie Polskiej.

Virgin Mobile

Kartę sim należącą do sieci Virgin Mobile można zarejestrować na trzy sposoby:

– można udać się do jednego z punktów partnerskich ich lista jest dostępna na stronie http://virginmobile.pl/gdzie-nas-znajdziesz

– można wypełnić wniosek i z nim udać się do punktu partnerskiego, aby potwierdzić tożsamość. Wniosek do pobrania: http://virginmobile.pl/rejestrujemy-numery

– można wypełnić formularz i zamówić kuriera , który dokona potwierdzenia tożsamości w oparciu o skan dowodu. Formularz dostępny jest na stronie http://virginmobile.pl/rejestrujemynumery.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie virginmobile.pl

Jeśli jeszcze nie zarejestrowaliście karty SIM to teraz już wiecie gdzie to zrobić i jakie to jest łatwe. Nie czekajcie do ostatniego dnia, chyba nie chcecie rozstawać się ze swoim aktualnym numerem, który mają wszyscy znajomi i rodzina. Nie wiadomo jeszcze czy zablokowane karty SIM będzie można przywrócić. A więc marsz do salonu operatora, macie czas do końca stycznia.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.