Jak dbać o skórę dłoni latem?

crystalweed cannabis

Latem nasza skóra potrzebuje specjalnej pielęgnacji i ochrony. Wiemy o tym bardzo dobrze. W naszych kosmetyczkach nie brakuje więc kremów z filtrem, które nakładamy na twarz. Często jednak zapominamy, że szkodliwe promienie UV działają nie tylko na cerę, ale na całe ciało, również na skórę dłoni. Jak o nią dbać? Jakich kremów do rąk używać latem?

Jak słońce działa na skórę dłoni?

Lato to czas błogiego odpoczynku i delektowania się promieniami słonecznymi, których tak brakuje nam przez resztę roku. Niestety wakacyjne miesiące nie są korzystne dla naszej skóry. Cierpią szczególnie te jej fragmenty, które nie są osłaniane ubraniami np. dłonie. Latem działa na nie mnóstwo niekorzystnych czynników – słońce, słona woda, chlor z basenu. Te czynniki przyspieszają proces starzenia się skóry na dłoniach, osłabiają i matowią paznokcie, wypłukują ze skóry tłuszcze, uszkadzają naturalny płaszcz ochronny, powodują utratę nawilżenia. W efekcie dłonie po lecie wyglądają niekorzystnie i mało atrakcyjnie. Na szczęście tym zmianom można zapobiegać.

Kremy z filtrem UV do dłoni

Podstawą pielęgnacji dłoni latem jest używanie odpowiednich kremów. Tym, który ma najważniejsze znaczenie, jest ten wyposażony w filtry UV. Jego zadaniem jest ochrona dłoni przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Krem przeciwsłoneczny na dłonie należy nakładać zawsze przed wyjściem z domu. Skóra na zewnętrznej części dłoni jest bowiem cienka i delikatna, przez co nawet krótki kontakt z promieniami słonecznymi może ją przesuszyć czy odprowadzić do jej poparzenia. Na dłonie należy stosować kremy minimum z filtrem 15 SFP.  W przypadku bardzo wrażliwego naskórka ochrona powinna być większa, nawet 50 SPF.

Kremy nawilżające

Latem w kosmetyczce koniecznie powinien znaleźć się również krem nawilżający do dłoni. Jego zadaniem jest nawilżanie skóry i odbudowywanie jej warstwy hydrolipidowej. Jeśli przesuszenia na skórze są duże, warto odwiedzić tagomago.pl/collections/onlybio lub perfumerię, gdzie dostępne są kremy marki Onlybio o właściwościach silnie nawilżających, rewitalizujących i łagodzących. Już po kilku aplikacjach preparatu naskórek staje się miękki, elastyczny i przyjemny w dotyku. Latem można sięgać zarówno po kremy do rąk Onlybio nawilżające jak i odbudowujące. Aplikować należy je po każdym myciu rąk, a także przed spaniem.

nora topicals

Peeling skóry dłoni

Pielęgnacje dłoni latem należy poszerzyć o regularne wykonywanie peelingów. Pomogą one pozbyć się starej warstwy naskórka i oczyścić go. Dzięki temu lepiej będzie on wchłaniać składniki pielęgnacyjne pochodzące z kremów czy maseczek. Dodatkowo peeling skóry dłoni poprawia ukrwienie dłoni i pobudza tkanki do wytwarzania większych ilości kolagenu. Do dłoni najlepiej stosować peelingi drobnoziarniste, a na szczególnie zniszczony naskórek aplikować preparaty enzymatyczne. Zabieg powinno się wykonywać 1-2 razy w tygodniu w zależności od stanu dłoni.

Maseczki na dłonie

Latem na dłonie dobrze jest regularnie kłaść maseczki. Bez problemu można znaleźć je w drogeriach i aptekach. Dobre działanie wykazuje też domowa maseczka z ziemniaków. Jej bazą są ugotowane pyry, które rozgniata się i dodaje do nich 2 łyżki ciepłego mleka, jedno żółtko. Ze składników należy zrobić papkę, którą aplikuje się na dłonie na 20 minut, a następnie zmywa. Maseczka najlepsze efekty daje, jeśli nakładana jest 2 razy w tygodniu. Rezultaty tego zabiegu to nawilżenie, likwidacja suchych skórek, regeneracja.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.