Jak dodać stronę do wyszukiwarek? Google, Yahoo, Bing, Yandex

jak dodać stronę do wyszukiwarek

Jak przesłać witrynę do wyszukiwarek?

Jak wiadomo ruch organiczny ma ogromny wpływ na prowadzony biznes internetowy czy to w dziedzinie e-commerce czy usług jest to znakomite pozyskanie nowych klientów, dlatego warto wiedzieć jak dodać stronę do wyszukiwarek takich jak Google, Bing, Yahoo czy Yandex. Dodanie strony do wyszukiwarek nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami i jest bardzo łatwym zadaniem, nawet dla początkujących webmasterów.

 

Ważne aby przesłać witryny do wszystkich głównych wyszukiwarek, pomimo tego, że Google generuje największy ruch to z innych wyszukiwarek nadal korzysta wielu internatów, którzy mogą się okazać potencjalnymi klientami.

Po przesłaniu adresu URL do wyszukiwarek indeksowanie może zająć od dwóch do czterech tygodni. Jeśli strona nie zostanie zaindeksowana, poczekaj cztery tygodnie, a następnie ponownie prześlij wniosek.

wyszukiwarki internetowe

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Google?

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa, ponad 90% internatów każdego dnia wyszukuje miliony zapytań. Istnieje kilka podstawowych elementów, o których należy pamiętać przed dodaniem strony do Google. Zadbaj o wartościową i unikalną treść oraz odpowiednie zoptymalizowanie witryny.

jak dodać stronę do Google
Dodaj stronę do Google

Ponadto, warto dodać witrynę do Narzędzi Google dla webmasterów – Narzędzia Google dla Webmastera ,ważnym elementem będzie dodanie mapy strony (sitemap.xml) naszej witryny. Przyczyni się to do lepszego indeksowania witryny.

Jak dodać stronę do wyszukiwarki Bing i Yahoo?

Dodanie witryny również jest proste i bardzo intuicyjne, należy wypełnić formularz wpisać adres URL oraz przepisać kod zabezpieczający, następnie klikamy Prześlij. Uwaga: Wyszukiwarka Yahoo korzysta z tego samego silnika co Bing.com.

jak dodać stronę do Bing

Dodaj stronę do Bing

Podobnie można zarejestrować się do usług dla Webmasterów w Bing (Narzędzia dla webmasterów Bing) i dodać swoje strony.
Jak dodać stronę do wyszukiwarki Yandex?

Yandex to rosyjska wyszukiwarka internetowa, początkowa przeznaczona tylko na rynek rosyjski jako alternatywa dla google o nazwie Yandex.ru od 2010 zmieniła nazwę na międzynarodową Yandex.com i indeksuje wszystkie zasoby internetu. W celu dodania swojej strony do Yandex należy utworzyć konto w Yandex.Webmaster – następnie dodać i zweryfikować witrynę.

jak dodać stronę do Yandex

Dodaj stronę do Yandex

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)