Jak edytować plik PDF – program oraz darmowy edytor plików PDF online.

Jak edytować plik PDF

Większość z nas otrzymuje lub wysyła dokumenty w formacie PDF, według statystyk format plików PDF to najczęściej wykorzystywany format do przesyłania dokumentów takich jak CV czy list motywacyjny. Główną zaletą jest fakt, że pliki w formacie PDF są łatwe w otwarciu na każdym urządzeniu także z poziomu przeglądarki internetowej. Minusem natomiast może być brak możliwości edycji takiego pliku z poziomu przeglądarki. Kolejnym autem jest możliwość ochrony ważnych za pomocą hasła dokumentów przed edycją i wprowadzeniem zmian.

Coś, co z pozoru wydaje się idealnym rozwiązaniem, często przysparza wiele problemów osobom początkującym oraz średnio zaawansowanym, bywają sytuacje losowe, które wymuszają na nas dokonanie zmian w dokumentach – jak edytować plik w formacie .pdf? W sieci znajdziemy wiele darmowych oraz płatnych programów, dzięki którym bez problemu będziemy mogli edytować i modyfikować wybrane dokumenty.

Jak edytować plik pdf w Adobe Reader? Program do edycji.

Program Adobe Reader XI to zdecydowanie najpopularniejsza przeglądarka do obsługi plików i dokumentów w formacie pdf. Oprogramowanie także pozwala na pełną edycję dokumentów, które nie są zabezpieczone hasłem.

W celu edycji pliku .pdf w Adobe Reader należy:

  • w zakładce narzędzia wybieramy opcję – edytuj zawartość,
  • następnym krokiem jest wskazanie części dokumentu, który chcemy edytować – wtedy zostaną aktywowane dedykowane narzędzia do edycji pliku.

W Adobe Reader możemy edytować tekst, a także pozostałe elementy takie jak grafikę, wielkość elementów ich rozmieszczenie, czy układ strony w dokumencie.

Program umożliwia także konwersję online dokumentów z formatu PDF do formatu .xls oraz .doc.

Edytor plików PDF: darmowe narzędzie online

PDFescape

Dedykowane programy mogą okazać się skuteczne w edycji pdf, jednak od pewnego czasu nie musimy instalować dodatkowych programów w celu edytowania dokumentów. Istnieje w sieci wiele darmowych narzędzi online, które świetnie dają sobie rade z edycją za pomocą przeglądarki internetowej. Narzędzie to edytor online PDFescape.com umożliwia nam edycje online, co sprawia, że jest bardzo wygodny i łatwy w użyciu.

Przydatne funkcje edytora online:

  • Edycja plików PDF,
  • Podgląd plików,
  • Utworzenie formularzy w PDF,
  • Wstawienie adnotacji w dokumentach,
  • Wypełnianie formularzy PDF,
  • Ochrona hasłem plików PDF.

Użycie edytora jest bardzo intuicyjne, każdy krok jest dokładnie opisany na stronie.

PDFescape umożliwia wstawianie tekstu, obrazków lub linków, dodanie adnotacji czy skrócenia dokumentu. Po wykonaniu wszystkich zmian zachowaj przerobiony dokument na dysku klikając w ikonkę dyskietki. Ważną informacją jest fakt, że PDFescape jest całkowicie darmowe, posiada jednak limity wybrany plik do edycji nie może ważyć więcej niż 10MB oraz posiadać więcej niż 100 stron.

Jak otworzyć i edytować plik pdf za pomocą Worda?

Jeśli nie chcesz instalować dodatkowych programów lub wtyczek, edytuj plik pdf w Wordzie. Każdy z nas na swoim komputerze posiada Worda, LibreOffice lub podobny program, który pozwala na szybkie edytowanie dokumentów zapisanych w formacie PDF.

Wystarczy wybrany plik PDF otworzyć przy pomocy WORD’a. Wprowadzić nasze zmiany,  a następnie zapisać plik jako format PDF. Gotowe 🙂

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.