Jak naprawić klawiaturę w laptopie lub komputerze?

Jak naprawić klawiaturę

Klawiatura to bez wątpienia jedna z najbardziej przydatnych urządzeń w naszym komputerze i laptopie. To dzięki jej pomocy w szybki sposób możemy skontaktować z naszymi bliskimi na portalach społecznościowych. Większość z nas bardzo często także pije i je nad klawiaturą, dlatego narażona ona jest na częste uszkodzenia i awarie.

Jak naprawić klawiaturę, która przestała działać? Co zrobić, gdy klawiatura nie działa? Sprawdź kilka sprawdzonych sposobów na poprawienie działania przycisków w klawiaturze.

Co zrobić, gdy klawiatura nie działa – zepsute klawisze

W wielu przypadkach problemem z nie działająca klawiaturą jest brak reakcji na komputerze podczas wciskania klawiszy klawiatury. Jeśli nie działa tylko część klawiszy oznacza to, że prawdopodobnie przepaliła się jedna ze ścieżek odpowiedzialnych za dany przycisk/przyciski. Naprawa nie jest skomplikowana i bez problemu poradzimy sobie z nią w warunkach domowych. Najważniejszym zadaniem jest odnalezienie przerwanej ścieżki, jeśli to zrobimy możemy skleić ją specjalnym klejem przewodzącym. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby naprawić klawiaturę, lepiej oddać ją do serwisu lub specjalisty, który zrobi to za nas.

Zamiana liter w klawiaturze – jak naprawić?

Często przytrafia się nam zamiana liter w klawiaturze, zamiast litery Y po wciśnięciu jej wpisuje się Z i odwrotnie. Najłatwiejszym sposobem, aby naprawić problem z zamianą
liter jest przejście do ustawień w systemie Windows i pozostawanie na liście języków jedynie język: Polski (programisty). Jeśli zmiana nie pomogła, możesz także zresetować komputer. Więcej informacji na temat zmiany liter w klawiaturze znajdziesz we wpisie: Z zamiast Y na klawiaturze – jak naprawić?

Jak naprawić klawiaturę – zalana klawiatura

Kolejnym problemem, który pojawia się z klawiaturą jest jej zalanie. Większość osób spożywa jedzenie oraz napoje nad klawiaturą, to często prowadzi do zalania klawiatury różnego rodzaju cieczą. W wielu przypadkach może to doprowadzić do tego, że nasza klawiatura przestanie działać. Jeśli tak się stało, pozostaw klawiaturę do całkowitego wyschnięcia. Jeśli to nie pomoże, należy przetrzeć ścieżki klawiatury szmatką namoczoną spirytusem. Jeśli po tym sposobie nadal nie działa, prawdopodobnie będzie konieczna wymiana klawiatury na nową. Zalanie klawiatury to najczęstszy powód, przez który nasza klawiatura przestanie działać, w niektórych przypadkach naprawa może okazać się zbyt kosztowana, dlatego warto uważać, co pijemy i jem nad klawiaturą, aby oszczędzić sobie dodatkowych wydatków.

Podzielcie się w komentarzu jakie wy macie sposoby i patenty jak naprawić klawiaturę domowymi sposobami 🙂

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)

  1. witam.
    przestala mi dzialac na klawiaturze litera iks.czyscilem klawiature ale nic to nie dalo. czy mozna zamienic zeby funkcje tej litery przejal jakis inny klawisz?
    dzieki