Jak określić tonację skóry? Zimna czy Ciepła?

jak określić tonację skóry

Jak określić tonację skóry? Mamy trzy tonacje: ciepłą (żółtą), zimną (różową) oraz neutralną. Patrząc na każdego człowieka, możemy zauważyć, że różnimy się kolorem oczu, skory, włosów.  Dobrze jest znać własny odcień kolorystyczny, po to by odpowiednio dobierać barwy ubioru, makijażu itd. Dlatego jest kilka sposobów aby to sprawdzić.

Określ swoją tonację – ciepła, zimna czy neutralna.

Tonacje skóry określamy w 3 stopniach, ciepłej, zimnej i neutralnej.

Zimna karnacja: W przypadku zimnej karnacji dobór odpowiedniego koloru kreacji oraz makijażu jest bardzo ważnym elementem. Jeśli źle dobierzemy kolor, nasza skóra twarzy będzie wyglądać na zmęczoną oraz szarą, a także uwidocznią się wszystkie mankamenty skóry. Zimne kolory: szary, niebieski, biały, granatowy, fioletowy tych kolorów staraj się unikach w swoich stylizacjach.

Ciepła karnacja: Tutaj dominować będą ciepłe kolory, to one spowodują, że nasza twarz będzie wyglądać znacznie żywiej i zdrowiej. Postaw na pomarańczowy, czerwony, żółty, złoty oraz różowy.

Neutralna karnacja: Jeśli posiadasz neutralną karnację jest szczęściarą, to własna ta karnacja jest najbardziej uniwersalna, jeśli chodzi o dobór odpowiedniego podkładu do twarzy czy koloru ubrań. W przypadku neutralnej karnacji skóry możesz poszaleć z podkładem oraz kolorami.

Jak określić tonację skóry? Idealny podkład do twarzy.

  • Wybierz trzy różne firmy podkładów, a spośród nich wytypuj trzy odcienie, które uważasz za najcieplejsze i trzy, które wydają Ci się być najchłodniejsze. Przyjrzyj się, który najbardziej pasuje do temperatury Twojej skóry. Nie zwracaj uwagi na kolor, skup się tylko na odcieniu. Ciepłe, żółte tonacje odstają i nie pasują? Postaw na tonację chłodną, różową. Chłodne, różowe tonacje odcinają się i wyglądają sztucznie? Wybieraj tonację ciepłą, żółtą.
  • Nałóż trzy różne podkłady, na trzy różne palce. Przejedź nimi od twarzy, przez żuchwę aż do szyi. Kolor, który wtopi się w szyję i zniknie, to ten odpowiedni.
  • W domu, przy lustrze, w świetle dziennym przyłóż do twarzy kartkę żółtą, a następnie różową. Zwróć uwagę, na której z nich Twoja buzia wygląda lepiej, zdrowiej, naturalnej. Ta, która bardziej pasuje do koloru Twojej skóry określa Twoją tonację.Jeśli obie tonacje nadal wydają Ci się nieodpowiednie lub po prostu nie jesteś pewna swojego wyboru, postaw na najbezpieczniejszą opcję, czyli podkład w tonacji neutralnej.

Sprawdź w jakich ubraniach i kolorach jest Ci do twarzy!

Zorganizuj różne kolory ubrań, chust czy szali, aby były odcienie zimne czyli niebieskie, fioletowe, szare, brązowe oraz ciepłe czyli pomarańczowe, czerwone, żółte. Po kolei, przed lustrem przykładamy do twarzy, musimy zobaczyć, przy której z tych rzeczy nasza cera wygląda na zdrową, promieniejącą a przy których odcieniach wyglądamy na zmęczone i szare. Idealną pomocą będzie przyjaciółka, mama czy siostra, która zobaczy to z drugiej strony. Jeżeli chodzi o biżuterię to również do jednych bardziej pasuje złoto a do innych srebro.

Uroda każdego człowieka ma wiele wymiarów. Możemy zestawić ze sobą dwie osoby o ciepłym typie i absolutnie nie widzieć żadnych podobieństw między nimi. Dlatego też warto non stop się nad sobą zastanawiać i wśród zarówno ciepłych, jak i zimnych kolorów szukać tych najbardziej odpowiednich.

5/5 - (głosów: 1)

Sylwia

Sylwia miała niestety, krótki epizod z tworzeniem poradników na naszego bloga. Od niedawna szczęśliwa żona i przyszła mama. Miłośniczka tatuaży, książek i dobrej muzyki. Uwielbia pisać na temat mody, urody i codziennej pielęgnacji.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.