Jak otworzyć plik DOCX?

Jak otworzyć plik DOCX

Nadal wielu osób korzysta ze starszych wersji pakietu Microsoft Office, otwarcie dokumentu w formacie .docx może być utrudnione. Jeżeli posiadamy na swoim komputerze lub laptopie program Word z roku 2007, lub 2010, bez problemu otworzymy plik .docx. Jeśli natomiast mamy zainstalowanego Worda z 2003 roku musimy posiłkować się alternatywnymi sposobami na otwarcie takiego dokumentu. Czym i jak otworzyć pliku o rozszerzeniu .DOCX?

Jak otworzyć plik o rozszerzeniu .docx?

Pojawienie się na rynku w 2007 roku nowej wersji pakietu biurowego Microsoft Office spowodowało wiele zmian. Jednym z najważniejszych uprawnień było utworzenie nowych formatów plików między innymi: docx. Od tamtej pory większość dokumentów tekstowych zapisywanych jest w tym formacie, problem pojawia się w starszych wersjach pakietu Office. Oczywiście najłatwiejszym sposobem będzie uaktualnienie pakietu Office przynajmniej do wersji 2007. Alternatywnym wyjściem może okazać się także pobranie darmowego pakietu biurowego, jakim jest OpenOffice oraz LibreOffice.

Jak edytować plik PDF – program oraz darmowy edytor plików PDF online.

W przypadku gdy nie chcemy instalować na swoim komputerze dodatkowego oprogramowaniem, dobrym rozwiązaniem, aby otworzyć plik docx jest skorzystanie z Google Docs. Większość z nas posiada konto Gmail czy YouTube, jeśli tak bez trudu przejdziemy do aplikacji i narzędzi Dokumenty Google.

  • Pierwszym etapem będzie przejście na stronę drive.google.com i przesłane interesującego nas pliku, za pomocą opcji Plik i wybraniu naszego dokumentu lub przeciągnięciu dokumentu do Google Drive.
  • Plik (dokument), który zostanie poprawnie wrzucony na nasz dysk bez trudu otworzymy i wydrukujemy,
  • w przypadku chęci edycji pliku .docx należy prawym przyciskiem myszy kliknąć wybrany dokument, wybieramy Otwórz w > następnie Dokumenty Google.
  • na nowej karcie zostanie otwarty na plik .docx – edytor tekstu pozwala na wprowadzenie modyfikacji i zmian w tekście. Po dokonaniu zmian, plik możemy zapisać w innym formacie, który otworzymy na naszym komputerze. Możemy także wydrukować dokument bezpośrednio z programu Dokumenty Google.

otwarcie pliku docx w Dokumenty Google

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.