Jak otworzyć plik o rozszerzeniu MDF?

plik o rozszerzeniu mdf

Każdemu z nas zdarzyło się mieć problem z otworzeniem jakiegoś rozszerzenia pliku na komputerze. System Windows nie zawsze nam skutecznie podpowiada jakiego programu użyć, aby rozwiązać problem. Takim plikiem bez wątpienia są pliki .MDF, w tym poradniku postaramy się przedstawić najłatwiejszy sposób na otworzenie lub skonwertowanie pliku MDF.

Co to jest plik MDF?

Pliki z rozszerzeniem .mdf zawierają obraz dysku z informacjami, które zostały zapisane na dysku CD lub DVD. Pliki MDF są podobne do plików ISO, ale są zapisywane w innym formacie. Aby dane DVD lub CD mogły być prawidłowo odtwarzane, plik MDF musi zostać zapisany wraz z powiązanym plikiem MDS.

Dane pliku na płycie, z której skopiowano plik MDF, są przechowywane w pliku z rozszerzeniem .mdf, podczas gdy plik z rozszerzeniem .mds przechowuje najważniejsze informacje o nagłówku i ścieżce płyty.

Jak i czym otworzyć plik MDF?

Wiemy na jakiej zasadzie działa plik MDF, że jest on obrazem pliku stworzonym za pomocą programu do nagrywania płyt CD lub DVD. Jak zatem otworzyć plik .MDF ?Najłatwiejszym sposobem będzie otworzenie go za pomocą programu Daemon Tools. Możemy także spróbować otworzyć w programie PowerISO, przeznaczonym do obsługi i edycji plików ISO. Aplikacje, które także poradzą sobie z otworzeniem pliku o rozszerzeniu .MDF to Alcohol 120% oraz CyberLink PowerDVD 17.

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.