Jak otworzyć plik winmail.dat?

Jak otworzyć plik winmail.dat

Poradnik przedstawia informację, na temat jak otworzyć plik winmail.dat, w jaki sposób otworzyć go na komputerze / laptopie z systemem Windows.

W przypadku gdy otrzymaliśmy wiadomość e-mail z załączonym plikiem winmail.dat, oznacza to, że osoba wysyłająca wiadomość (nadawca) używa do tego celu programu MS Exchange lub Outlook. Program ten koduje e-mail w formacie RTF – to powoduje generowanie załącznika w wiadomości e-mail plik z rozszerzeniem .dat.

Jak otworzyć plik winmail.dat bez programu Exchange / Outlook?

W celu otwarcia pliku winmail.dat możemy wykorzystać programy Microsoft Exchange lub Microsoft Outlook. Jeśli nie posiadamy na swoim komputerze wymienionych wyżej programów, możemy skorzystać z darmowej aplikacji Winmail Opener. Dobrą alternatywą mogą okazać się narzędzia online, które pomogą zdekodować plik winmail.dat.

Jak zapobiec wysyłaniu pliku pocztowego winmail.dat korzystając z Microsoft Exchange / Outlook?

Wielu z nas nadal korzysta z programów pocztowych takich jak MS Exchange / Outlook, jeśli nie chcesz dopuścić do wysyłania pliku pocztowego winmail.dat do swoich odbiorców wykonaj poniższe wskazówki:

  1. Z menu Narzędzia wybierz Opcje,
  2. przechodzimy do karty Format poczty | Format wiadomości | Redaguj,
  3. następnie zaznaczamy opcje – Zwykły tekst.
Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.