Jak ponumerować strony w Microsoft Excel?

Numerowanie stron w Excelu

Kto z nas nie widział ogłoszenia o pracę, gdzie wymagana jest znajomość programu Microsoft Excel? W większości prac biurowych przydaje się Excel. W tym poradniku przedstawimy jak ponumerować strony w programie Microsoft Excel.

Microsoft Excel – do czego jest przeznaczony?

Microsoft Office Excel jest program dostępnym w pakiecie aplikacji biurowych Microsoft Office. Excel jest niczym innym jak arkuszem kalkulacyjnym, umożliwiającym zaawansowane obliczenia, kalkulację oraz tworzenie zestawień, a także pracę z danymi zewnętrznymi między innymi z bazą danych. Program posiada rozbudowane możliwości tworzenia wykresów oraz diagramów. Większość zadań Excela opiera się na zastosowaniu odpowiednich funkcji matematycznych. Sprawdza się idealnie do tworzenia analizy biznesowej oraz do różnego rodzaju sprawozdań. Excel jest niezastąpionym programem w wielu firmach IT.

Numerowanie stron w Excelu – Wstawianie numerów stron w arkuszach

Początkujący użytkownicy programu Excel często nie wiedzą, w jaki sposób wstawić numery stron drukując arkusz. Na oficjalnej stronie Microsoft Office znajdziemy kilka metod, które ponumerują strony naszego arkusza. Sporym minusem Excela jest brak informacji na temat numeru strony w aktywnym widoku. Numeracja stron pojawia się dopiero na podglądzie układu oraz podczas drukowania arkusza kalkulacyjnego.

Dodawanie numerów stron w jednym arkuszu

  1. z górnego menu Excela przechodzimy na zakładkę Wstawianie tutaj wybieramy opcję: Nagłówek i stopka
  2. następnie wybieramy jedną z opcji – Kliknij, aby dodać nagłówek lub Kliknij, aby dodać stopkę. Od tego zależy miejsce w którym zostanie dodana numeracja stron w arkuszu.
  3. Po wybraniu jednej z opcji zostaną wyświetlone zaawansowane narzędzia, w których możesz wybrać miejsce wyświetlania numeru strony np. lewa, środkowa lub prawa sekcja, w nagłówku lub stopce arkusza.
W przypadku starszych wersji programu Microsoft Excel możemy wspomóc się wybierając z menu Plik > Ustawienia strony > Nagłówek i stopka. Numeracje strony możemy zacząć od dowolnej liczby, istnieje także możliwość ustawienia położenia numeracji strony.
Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.