Jak pozbyć się mrówek z domu? Domowe sposoby na mrówki!

mrówki w mieszkaniu i w domu

Mrówki w mieszkaniu – jak się ich pozbyć?

Słysząc mrówka pewnie większości kojarzy się to z powiedzeniem „pracowity jak mrówka”. Skojarzenie to jest bardzo trafne, bo mrówki są bardzo pracowite i tworzą bardzo sprawnie działającą społeczność. Ich niewielka ilość np. w ogródku jest przydatna, gdyż  zajmują się one zjadaniem spadzi mszyc i niszczeniem tych szkodników. Problem pojawia się wtedy, gdy mrówki przeniosą się do naszego domu, czy mieszkania, wówczas mogą stać się zmorą domowników. Jak skutecznie wypłoszyć mrówki z domu? Podpowiemy wam jak się pozbyć nieproszonych gości.

Mrówki w domu – skąd się biorą i dlaczego wchodzą do domu?

Mrówki bardzo chętnie wchodzą do mieszkań i się tam zadamawiają, gdyż miejsca te stanowią dla nich bardzo korzystne środowisko. W mieszkaniach mają ciepło, sucho i co najważniejsze mają dużo pożywienia.

Pewnie zastanawiacie się skąd się one biorą, skoro wszystkie okna i drzwi macie pozamykane. Mrówce wystarczy naprawdę niewielka szczelina, aby się przecisnąć, a zwabiają je zapachy dochodzące z mieszkania. Bardzo często zdarza się, że przechodzą one przez szczeliny znajdujące się koło rur z jednego mieszkania do drugiego.

Dlatego też zanim przystąpisz do działań mających na celu wytępienie mrówek, musisz zlokalizować miejsce, z którego przychodzą one do Twojego mieszkania, a następnie dokładnie je uszczelnić i zamknąć mrówkom bramę do mieszkania.

Na rynku dostępnych jest wiele różnych specyfików, które przyczynią się do pozbycia mrówek. Jednak warto zwrócić uwagę na to, że środki te mogą być szkodliwe nie tylko dla mrówek, ale również dla wszystkich domowników – ludzi i zwierząt domowych.mrówki faraonki w domu

Domowe sposoby na pozbycie się mrówek czyli jak skutecznie wytępić mrówki z domu, mieszkania i ogrodu.

Istnieje wiele domowych sposobów na odstraszenie i pozbycie się mrówek z naszych domów. Najlepiej gdybyś zastosował te, które odstraszają mrówki, a ich nie zabiją. Jednak wiemy, że mrówki są problematyczne i aby się ich pozbyć będziesz wstanie rozbić wszystko. Poniżej zaprezentujemy kilka domowych sposobów na pozbycie się mrówek, sam zdecyduj, z którego Ty skorzystasz:

  • Sok z cytryny, dla mrówek irytujący jest kwaśny smak cytryny. Należy jednak pamiętać o codziennym stosowaniu mieszanki, bo ma ona bardzo krótki czas działania. Do soku z jednej cytryny dolewamy szklankę wody i tym spryskujemy miejsca, w których występują mrówki.
  • Ocet, wystarczy przelać ocet destylowany do butelki ze spryskiwaczem i spryskać nim miejsca, w których mogą znajdować się mrówki. Pomoże to w pozbyciu się niechcianych gości.
  • Woda z czosnkiem, miksturą tą trzeba spryskać miejsca w których zauważa się gromadzenie mrówek. Preparat jest bardzo łatwy do przygotowania. Wystarczy rozgnieść kilka ząbków czosnku i zalać je wodą, a następnie zamknąć szczelnie w słoiku na minimum 24 godziny. Później należy wszystko gotować na małym ogniu około  15 minut. Gotowe.
  • Ryż, zastanawiasz się jak on może pomóc. To proste wystarczy go rozsypać w miejscu, w którym znajdują się mrówki. Resztę zrobią same, mianowicie zaniosą ryż do mrowiska, a on po jakimś czasie zacznie fermentować i pojawi się grzyb, który zabije mrówki. Po kłopocie.
  • Skórka pomarańczy, wystarczy ją pokroić na małe kawałki, albo zetrzeć na tarce i rozsypać w miejscu, gdzie bytują mrówki. Mrówki zaniosą wszystko do swojego gniazda, a składniki znajdujące się w skórce pomarańczowej są dla mrówek toksyczne. Substancja ta wybije wszystkie mrówki znajdujące się w gnieździe.
  • Drożdże są kolejnym składnikiem drażniącym mrówki. Mimo tego, że mrówki uwielbiają wszystkie produkty drożdżowe to jeśli umieścisz drożdże koło gniazda to wszystkie padną.  Najlepiej sporządzić miksturę ze 100 g suchych drożdży, 100 g cukru i 1 litra wody. Następnie przelać roztwór do małych pojemników i pozostawić tam gdzie wędrują mrówki.
  • Pieprz również pomoże pozbyć się mrówek, wystarczy zmieszać ze sobą takie same części pieprzu i wody i spryskać tym miejsca, w których pojawiają się mrówki.
  • Soda oczyszczona, pomoże pozbyć się mrówek zarówno z domu, jak i z ogrodu. Jedyne co trzeba zrobić to rozsypać sodę w miejscach, w których wędrują mrówki.
  • Ziarna kawy, mrówki nie lubią zapachu kawy, dlatego też warto rozsypać aromatyczną kawę w miejscach, gdzie wychodzą mrówki a na pewno się z nich wycofają.

Nie poddawaj się, jeśli jedna metoda zawiedzie, spróbuj innej.

Jeśli jednak domowe sposoby nie pomagają, będziesz musiał sięgnąć po preparaty dostępne w sklepie. Pamiętaj jednak, aby podczas ich stosowania zachować szczególną ostrożność.

Walcz, życzymy wytrwałości i powodzenia.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.