Jak przedłużyć życie Twojej kanapy?

Jak przedłużyć życie Twojej kanapy

Czasem potrzebujesz odmiany w salonie, ale nie chcesz wymieniać całego mebla. Jest inny sposób na szybką metamorfozę wnętrza niż kupowanie nowej kanapy – nowy pokrowiec na kanapę. Możesz uszyć go samodzielnie, powierzyć to zadanie wyspecjalizowanemu fachowcowi lub kupić gotowy pokrowiec na kanapę, który w kilka chwil odmieni wygląd mebla i całego salonu.

Pranie tapicerki – sposób na pozbycie się większości plam z kanapy

Czasem zakup nowego mebla nie wchodzi w grę z różnych powodów, a chcesz pozbyć się plam na kanapie lub po prostu potrzebujesz nieco odmiany w salonie. Sposobem na przedłużenie „życia” kanapy jest próba wyprania tapicerki profesjonalnym odkurzaczem. Wynajęcie firmy to jednak spory wydatek, a proceder trzeba będzie z czasem powtórzyć. Nie zawsze jest gwarancja, że pozbędziesz się plam.

Koc czy pokrowiec na kanapę?

Praniem tapicerki nie wyeliminuje niestety zaciągnięć czy śladów po kocich pazurach na sofie. Możesz narzucić na kanapę pled, koc lub narzutę, ale wiadomo, że każdy materiał zsunie się prędzej czy później z mebla. Dlatego wybór gotowego pokrowca wydaje się bardziej rozsądnym rozwiązaniem. Co masz do wyboru?

Elastyczne pokrowce na kanapę – szybki sposób na metamorfozę sofy

Dostępne są pokrowce na kanapę, które łatwo dopasowują się do dowolnego mebla i pozwalają na błyskawiczną metamorfozę. Znudziła Ci się szara kanapa i marzysz teraz o musztardowej sofie? W kilka minut naciągniesz elastyczny materiał na starą kanapę. Przyjemne w dotyku tkaniny pozwolą na błyskawiczną metamorfozę siedziska. Dołączone paliki sprawią, że efekt będzie naturalny. Zobacz przyjemne w dotyku pokrowce na kanapy w kilku modnych kolorach do wyboru.

Welwetowe pokrycia 

Welurowe czy welwetowe pokrycia, które dopasowują się do kształtu kanapy, to niedroga opcja na szybką odmianę wyglądu mebla i co za tym idzie całego wnętrza. Materiały można czyścić na przykład zwilżoną ściereczką, a gdy znudzi Ci się kolor,  po prostu wymienić na nowe. Koszt nie jest duży, a metamorfoza spektakularna. Wystarczy dobrać do tego nowe poszewki na poduszki i możesz się cieszyć z powiewu świeżości w dziennym pokoju.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.