Jak rozwiązać umowę o internet lub telewizję kablową Vectra? Wzór wypowiedzenia umowy Vectra

Poleć nas
vectra telewizja internet telefon

Wybierając dostawcę telewizji kablowej, Internetu, czy telefonu  i podpisując umowę z operatorem czy to terminową, czy bezterminową, najczęściej zakładamy, że z jego usług będzie korzystać przez dłuższy okres czasu. Jednak w życiu są różne sytuacje, może zdarzyć się tak, że zmienimy miejsce zamieszkania, albo nasze wymagania wzrosną, albo też z jakiegoś innego powodu będziemy chcieli rozwiązać umowę. Jak należy przeprowadzić ten proces u operatora Vectra przedstawimy poniżej.

Vectra to jeden z największych ogólnopolskich operatorów, który dostarcza swoim klientom telewizję kablową, szerokopasmowy Internet i telefonię stacjonarną typu VoIP. Co zrobić, aby wypowiedzieć umowę podpisaną z Vectrą? 

Wypowiedzenie umowy Vectra – forma pisemna

Każdemu abonentowi przysługuje prawo do wypowiedzenia umowy z uwzględnieniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia. Bardzo ważne, aby uświadomić sobie, że termin wypowiedzenia rozpoczyna się z pierwszym dniem miesiąca po miesiącu, w którym zostało złożone wypowiedzenie.

Co musi zawierać wypowiedzenie umowy o internet lub telewizję kablową?

Jak każde wypowiedzenie, również wypowiedzenie umowy o świadczenie usług przez Vectrę musi być złożone w formie pisemnej. W dokumencie tym powinny znaleźć się następujące dane:

  • imię i nazwisko użytkownika, który rozwiązuje umowę;
  • numer abonenta;
  • określenie usług, z których użytkownik chce zrezygnować;
  • własnoręczny podpis abonenta, albo podpis elektroniczny.

Darmowy wzór wypowiedzenia umowy z Vectra

Pobierz wzór .pdf   –    Pobierz wzór .docx

Gdzie złożyć wypowiedzenie umowy Vectra?

Pisemne wypowiedzenie posiadające wszystkie wyżej wymienione elementy i własnoręczny podpis można złożyć na kilka sposobów:

    • przesyłając do siedziby Dostawcy Usług pod adres:

Vectra S.A.
Aleja Zwycięstwa 253,
81-525 Gdynia

  • przesyłając na numer faksu Dostawcy Usług: +48 58 742 66 00
  • przesyłając drogą elektroniczną na adres: kontakt@vectra.pl
  • osobiście składając w Biurze Obsługi Klienta.

Potwierdzenie złożenia wypowiedzenia umowy

Jeśli użytkownik składa wypowiedzenie umowy z Vectrą osobiście w Biurze Obsługi Klienta wówczas od razu otrzyma potwierdzenie przyjęcia wniosku. Natomiast wysyłając pismo pocztą, warto wysłać je listem poleconym, aby mieć potwierdzenie nadania. Jednak i tak w przypadku wypowiedzeń umów wysyłanych pocztą, faksem, albo mailem do abonenta zostanie dostarczone potwierdzenie w formie listownej, na wskazany adres korespondencyjny, albo mailowy w formie elektronicznej.

Wypowiedzenie umowy nie jest takie straszne

Bez względu na to z jakiego powodu chcemy wypowiedzieć umowę z operatorem, musimy pamiętać o tym, że mamy do tego pełne prawo wynikające z wcześniej zawartej umowy. Jeśli tylko abonent zachowa wszystkie warunki, a proces będzie przeprowadzony zgodnie z wszystkimi ustaleniami i wymaganiami, naprawdę nie ma się czego obawiać.


Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *