Jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

nieprzyjemny zapach z lodówki

Niektórzy uważają, że centrum każdego mieszkania znajduje się w kuchni, a najważniejszym jej punktem jest oczywiście lodówka. Otwieramy ją kilkanaście razy dziennie poszukując w niej czasami nie wiadomo czego… Nie ma chyba nic gorszego jak zetknięcie się z nieprzyjemnych zapachem zaraz po otwarciu lodówki. W lodówce przechowuje się wiele różnych produktów, dlatego też należy zadbać o to, aby była ona czysta i nie przechodziła brzydkimi zapachami, które mogą nawet sprawić, że człowiekowi odechciewa się jeść.

Od czego rozpocząć walkę z brzydkimi zapachami w lodówce?

Jak już wspomnieliśmy w lodówce kryje się wiele różnych produktów, a trzeba pamiętać o tym, że każdy z nich wydobywa całkiem inne zapachy. Niewłaściwe przechowywanie produktów sprawia, że brzydkie zapachy pojawiają się dość często. Jeśli z Twojej lodówki wydobywają się brzydkie zapachy na początku musisz zastanowić się jaka może być tego przyczyna. Przejrzyj produkty, które masz w lodówce i pozbądź się tych, na których utworzyła się warstwa pleśni, wyrzuć wszystkie pootwierane nie wiadomo kiedy słoiki, puszki, pudełka. Wyrzucić trzeba również stare i pozaczynane owoce, warzywa. Warto ma bieżąco przeglądać lodówkę i wyrzucać zepsute produkty. Jeśli jednak nie masz na to czasu, postaraj się robić taki przegląd chociaż raz w miesiącu.
Po sprawdzeniu wszystkich produktów znajdujących się w lodówce, warto ją bardzo dokładnie umyć, aby pozbyć się resztek jedzenia ze wszystkich zakamarków.

Jak należy myć lodówkę?

Po opróżnieniu lodówki, czas zabrać się za jej mycie. Pamiętaj, że woda, którą będziesz myć lodówkę powinna być letnia, można do niej dodać odrobinę octu, albo sody oczyszczonej. Wody z dodatkiem octu nie trzeba w żaden sposób spłukiwać, ocet bardzo szybko wywietrzeje, a poza tym pomoże w pozbyciu się nieprzyjemnego zapachu. Warto jednak przed myciem przeczytać ulotkę, gdyż jeśli Twoja lodówka posiada powłokę antybakteryjną, wówczas do jej mycia nie należy używać octu. W takim przypadku wystarczy przetarcie lodówki szmatką zmoczoną w wodzie z płynem do naczyń. Zwróć szczególną uwagę na wszystkie zakamarki i trudno dostępne miejsca. Wyczyść także otwór odpływu znajdujący się we wnętrzu lodówki.

Jak lodówka jest już czysta można włożyć do niej wszystkie produkty. Warto jednak je w odpowiedni sposób posegregować, zaś produkty wydzielające intensywny zapach przechowywać w lodówce w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Zwróć szczególną uwagę na sery pleśniowe, surowe i wędzone ryby, wędliny, śledzie, ogórki, czy sałatki z dodatkiem jajek. Pamiętaj również o tym, aby zastąpić opakowania foliowe papierowymi, w ten sposób wydłużysz żywotność niektórych produktów. Ponadto nigdy nie dosuwaj produktów do tylnej ścianki zachowanie odpowiedniej cyrkulacji powietrza w lodówce jest niezwykle istotne.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z lodówki?

Jeśli lodówka została dokładnie wyczyszczona, produkty posegregowana a Ty nadal czujesz nieprzyjemny zapach po otwarciu lodówki możesz spróbować zastosować domowe sposoby na usunięcie brzydkiego zapachu z lodówki. Czego użyć, żeby pozbyć się brzydkiego zapachu:

  • jeśli masz w domu kota to masz również produkt doskonale pochłaniający nieprzyjemne zapachy, mowa o kocim żwirku; nie dziw się tak, niewielka ilość kociego żwirku włożona do lodówki pomoże Tobie uporać się z nieprzyjemnym zapachem; ponadto koci żwirek doskonale pochłania nadmiar wilgoci powstający w lodówce;
  • kawa, wystarczy rozsypać odrobinę mielonej kawy na miseczce i włożyć ją do lodówki; kawa bardzo dobrze pochłania zapachy; oczywiście kawę trzeba od czasu do czasu wymieniać, a tą wyjętą z lodówki należy wyrzucić;
  • cytryna, doskonale pochłania nieprzyjemne zapachy; wystarczy przekroić cytrynę i włożyć ją do lodówki, albo pozostawić w niej wyłącznie skórkę;
  • jabłko, działa w podobny sposób jak cytryna; pół jabłka pomoże uporać się z problemem;
  • soda oczyszczona, wysypana na talerzyk pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy, które znajdują się w lodówce;
  • brykiet węgla drzewnego, jeśli lubisz grillować to znajdziesz kilka kawałków u siebie w domu; wystarczy owinąć je gazą, albo gazetą i włożyć na tył lodówki; nieprzyjemne zapachy szybko znikną;
  • specjalne preparaty pochłaniające zapachy, dostępnych jest wiele różnych preparatów, których zadaniem jest pochłanianie brzydkich zapachów; najczęściej są one dość tanie i jedna sztuka wystarczy nawet na 4 miesiące; w preparatach tego typu umieszczone są granulki węgla drzewnego.

Walka z nieprzyjemnym zapachem!

Jak widzicie walka z nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się z wnętrza lodówki nie jest wcale taka trudna, ale bywa dość żmudna. Najlepiej zacząć od zastosowania domowych sposób, jeśli one nie zadziałają można udać się do sklepu po specjalistyczne preparaty. Nigdy więcej zatykania nosa przy otwieraniu lodówki. Nigdy więcej nieprzyjemnego zapachu wydobywającego się z lodówki, od teraz otwieranie lodówki będzie czystą przyjemnością.
Dajcie znać jak Wy poradziliście sobie z nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się z Waszych lodówek.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Komentarzy (1)