Jak skontaktować się z Facebookiem?

Jak skontaktować się z Facebookiem

Wydawać by się pomogło, że Facebook to platforma, która ma służyć do kontaktu z naszymi bliskimi i znajomymi. Inaczej jest w przypadku próby skontaktowania się z pomocą (supportem) Facebooka. W tym momencie zaczynają się problemy dla wielu z nas, Facebook nie posiada dedykowanego czatu czy infolinii do obsługi swoich klientów. Problemów i powodów, dla których chcemy porozmawiać z pomocą Facebooka, może być wiele np. problem z blokadą naszego konta czy płatności za kampanie reklamowe i pomoc ich w realizacji. W tym artykule przedstawimy najłatwiejszą formę dotarcia do supportu Facebook’a.

Wiele osób, zastanawia się, dlaczego Facebook nie posiada swojego numeru kontaktowego czy dostępnej dla użytkowników infolinii. Powodem może być logistyka takiego przedsięwzięcia – wystarczy tylko sprawdzić, jak wielu z nas korzysta z Facebooka. W przypadku problemów poszukujemy rozwiązania w internecie, gdyby Facebook posiadał swoją pomoc telefoniczną, większość z nas pewnie z każdym nawet najmniejszym problem wybierałaby numer, aby porozmawiać z przedstawicielem supportu/portalu.

Jak zgłosić problem na Facebooku?

Jak zatem skontaktować się z Facebookiem? Dostępnymi sposobami na komunikacje z portalem, jest próba dotarcia ze swoim problem przez oficjalne kanały stworzone przez serwis. W tym przypadku musisz skorzystać z panelu pomocy.

Do dyspozycji użytkowników i klientów Facebook przygotował panel pomocy, który znajduję się pod adresem: https://www.facebook.com/help/. Znajdziesz tam najczęściej zadawane pytania oraz popularne tematy, być może one pomogą rozwiązać Twoją sprawę. Jeśli nie to inną formą kontaktu z Facebookiem może okazać się opcja „Zgłoś problem”, opcja ta dostępna jest po wybraniu z górnego menu ikony znaku zapytania w okręgu. zgłoś problem na facebooku

Za pomocą zgłoś problem, możemy poinformować o problemach:

  • Problem z płatnością
    Potrzebujesz pomocy dotyczącej Płatności Facebooka? Skontaktuj się z nami.
  • Coś nie działa
    Powiadom nas o niedziałającej funkcji.
  • Zawartość naruszająca zasady
    Dotyczy to również treści szkodliwych, spamu oraz naruszenia zasad.

Po wybraniu odpowiedniego zagadnienia musimy opisać nasz problem. Staraj się w sposób jasny przedstawić swój problem oraz udokumentować w miarę możliwości występowanie problemu z działaniem portalu. Po zgłoszeniu pozostaję nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na reakcję ze strony Facebooka.

zgłoszenie i próba kontaktu na Facebooku

W wielu przypadkach zdarza się tak, że Facebook nie odpowiada na zgłoszenia. Innym sposobem na dotarcie do osoby pracującej przy portalu, jest skorzystanie z opcji kontaktu dla reklamodawców. Opcja kontaktu jest dostępna dla osób posiadających konto reklamowe lub konto Menadżera Firmy. Jeśli nie posiadasz takiego, wystarczy założyć i zlecić promocję wybranego przez siebie posta. Dzięki temu otrzymasz dostęp do Facebook Business | Centrum pomocy na temat reklam. To specjalnie przygotowany formularz kontaktowy dla osób działających i reklamujących się na FB.

W przypadku zgłoszenia swojego problemu przez formularz, odpowiedź i rozwiązanie nadejdzie znacznie szybciej niż w przypadku tradycyjnego zgłoszenia.

Facebook – logowanie / rejestracja. Jak założyć konto na Facebooku?

Mam nadzieję, że tym wpisem pomogę wam skontaktować się z pomocą na Facebooku. Jeśli posiadacie swoje sprawdzone sposoby, podzielcie się w komentarzu. 🙂

Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.