Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany

Każdy telefon na kartę musi być zarejestrowany. Wynika to z wprowadzonej w życie tzw. ustawy antyterrorystycznej. Czas na rejestrację numerów na kartę, a także Internetu na kartę upływa 1 lutego 2019 roku. Po tym terminie numery, które nie zostały zarejestrowane zostaną zawieszone. Oznacza to, że posiadacz numeru nie będzie mógł dzwonić i smsować, ani też korzystać z Internetu. Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Jak zarejestrować numer telefonu?

Rejestracja numeru jest bardzo prosta wystarczy udać się do salonu operatora, na pocztę, usługę taką świadczą również niektóre banki internetowe oraz kioski. Podczas dokonywania rejestracji numeru trzeba mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport oraz kartę SIM.

Na stronach poszczególnych operatorów można znaleźć szczegółowe informacje w jaki sposób zarejestrować numer i jakie bonifikaty można za to otrzymać.

A co w sytuacji gdy nie jesteście pewni czy zarejestrowaliście numer. Nie ma co liczyć na szczęście i czekać z niecierpliwością czy numer zostanie zawieszony, czy jednak w ferworze codziennych zajęć zarejestrowaliście numer, ale zwyczajnie o tym zapomnieliście.

Jak sprawdzić czy numer jest zarejestrowany?

Sprawdźcie to koniecznie, tak dla własnego spokoju. Poniżej przedstawiamy jak szybko i łatwo możecie sprawdzić czy wasza karta sim jest zarejestrowana u operatora.

Orange / NJU Mobile

W przypadku Orange/Nju sprawdzenie czy numer telefonu został zarejestrowany jest całkowicie darmowe. Wystarczy w tym celu wysłać SMS-a o treści NUMER pod numer 80190.

T-Mobile / Heyah

Sprawdzenie czy numer T-mobile/Heyah jest już zarejestrowany umożliwia kod USSD: wpisujemy *100#, zatwierdzamy klawiszem połączenia i GOTOWE.

PLUS

W sieci Plus sprawdzenie czy numer został zarejestrowany również jest bezpłatne. Trzeba tylko wysłać pod numer 80104 SMSa o treści STATUS.

PLAY

Aby sprawdzić czy numer w sieci PLAY jest zarejestrowany trzeba wpisać na ekranie wybierania kod: *111*49*1#, albo wysłać SMSa o treści REJESTRACJA pod numer 111, sms jest darmowy. 

Virgin

Sprawdzenie czy numer należący do Virgin Mobile jest już zarejestrowany umożliwia panel klienta znajdujący się na stronie internetowej virginmobile.pl. Trzeba zalogować się na swoje konto i w sekcji zarządzanie kontem dokonać zmian w ustawieniach, dokładniej w zakładce rejestracja numeru.

A czy Ty na pewno zarejestrowałeś swój numer telefonu?

Musisz się zastanowić, lepiej to SPRAWDŹ!

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.