Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

jak sprawdzić czy telefon ma simlocka

Kilka lat temu praktycznie każdy telefon posiadał simlocka oraz brandowane oprogramowanie – operatorzy wgrywali swoje tapety, wygaszacze czy aplikacje. Zakładając simlocka operatorzy w ten sposób uniemożliwiali korzystanie z innej karty SIM niż w sieci, w której został zakupiony telefon. Na szczęście te czasy minęły i większość operatów komórkowych nie zakłada już blokad simlock, bywają jednak wyjątki. Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka?

Co to jest zabezpieczenie telefonu simlock?

Simlock to nic innego jak zabezpieczenie telefonu założone przez operatora komórkowego np. PLUS, Orange czy PLAY. Blokada ta uniemożliwia użycie innej karty SIM niż operatora, od którego zakupiliśmy nasz telefon. Aktualnie operatorzy odchodzą od blokowania telefonów, jednak nadal są przypadki gdzie operatorzy zakładają blokadę np. w popularnych telefonach Iphone. Zdjęcie simlocka jest proste i nie zajmuje dłużej niż kilka minut.

Jak sprawdzić, czy telefon ma simlocka? Huawei, Iphone, Sony, Samsung, LG.

Jeżeli pojawia się problem po włożeniu nowej karty SIM do telefonu, nie musi to oznaczać uszkodzonego sprzętu. Możliwe, że Twój telefon posiada jeszcze blokadę simlock. Jeśli nie jesteś pewny, najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy telefon posiada simlocka, jest wykonanie następujących kroków.

  1. Wyłącz telefon,
  2. Włóż do telefonu nową kartę SIM, innego operatora niż dotychczas używałeś,
  3. Uruchom telefon.

Telefon posiada simlocka – jeżeli po wykonaniu powyższych kroków, na ekranie telefonu pojawiła się informacja o wprowadzeniu kodu odblokowującego lub kodu Unlock, może oznaczać, że ma nałożoną blokadę SIM. W przypadku Iphonów wystarczy zadzwonić do swojego operatora, podać numer IMEI, aby dowiedzieć się, czy operator nałożył simlocka na telefon.

Telefon bez simlocka – jeżeli po wykonaniu wszystkich kroków, telefon uruchomi się normalnie, wykryje automatycznie sieć oraz będzie miał zasięg, a także transmisja danych będzie działać prawidłowo. Oznaczać to będzie, że Twój telefon nie posiada blokady simlock.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.