Jak sprawdzić gdzie jest samolot po numerze lotu? Radar lotów FlightRadar24

Radar lotów

Wiele osób z nas zamiast tradycyjnego środka podróży wybiera znacznie wygodniejszy i szybszy sposób, jakim są loty samolotowe. Osoby, które po raz pierwszy lecą w daleką wyprawę, obawiają się lotu, także rodziny na miejscu czekają za informacją o szczęśliwym wylądowaniu samolotu w miejscu docelowym. Jednak istnieją sposoby, aby śledzić kurs samolotu w internecie na żywo za sprawą strony z radarem lotów FlightRadar24.

Czym jest radar lotów na żywo?

Radar lotów samolotu pozwala nam, na śledzenie przebiegu lotu danego samolotu. Nie musimy posiadać specjalnych czy dedykowanych narzędzie, wystarczy dostęp do internetu – dzięki Flightradard24 możemy sprawdzić samolot na laptopie lub smartfonie. W systemie dostępnych jest większość lotów, wszystko w ładny sposób przedstawiony na mapie satelitarnej. Możemy odszukać samolot na mapie lub wpisać jego dokładny numer lotu, aby zobaczyć jego aktualną trasę lotu i podstawowe informacje o samolocie (miejsce startu i lądowania, długość lotu czy warunki pogodowe). Jak działa Fligtradar24? Największą zaletą systemy śledzenia jest fakt, że narzędzie wykosztuje dane bezpośrednio wysłane z transponderów i nadajników zainstalowanych w samolocie. W ten sposób mamy dokładny dostęp do podglądu lotu na mapie.

Flightradr24 czyli śledzenie lotów przez internet

Śledzenie lotów na żywy nigdy nie było prostsze. W każdym momencie możemy zobaczyć aktualną pozycję wybranego lotu. Z pewnością jest to świetne rozwiązanie dla każdego miłośnika samolotów i dla przyszłych pilotów.  Wpisując odpowiedni numer lotu, możemy śledzić lot naszych bliskich. Każdy lot jest bardzo stresujący więc dzięki radarowi nie musimy się już tak martwić, wszystkie dane są udostępnianie na żywo. Jeśli nasi bliscy znajdują się właśnie nad Berlinem to właśnie samolot znajduje się w tym miejscu. Ogromną zaletą jest także informacje o ewentualnym opóźnienia lotu, to ułatwi nam odpowiedni przyjazd na lotnisko. Flighradar24 bez wątpienia jest świetnym urządzeniem.

Flightradr24 - śledzenie lotów

Informacje, jakie uzyskamy za pomocą radarów Flighradar24:

  • cały ruch lutniczy, śledzenie na żywo wszystkich lotów samolotów,
  • bieżąca lokalizacje i położenie samolotu oraz numer lotu i wybraną trasę,
  • aktualną wysokość na jakiej znajduję się samolot oraz jego prędkość,
  • przebieg i czas lotu – informacje na temat opóźnienia,
  • możliwość podglądu przylotów i odlotów na mapie,
  • wiele dodatkowych ustawień i opcji na mapie flightradar24,
  • monitorowanie na żywo lotów z danego lotniska.

Jak sprawdzić gdzie jest samolot na radarze lotniczym?

Śledzenie samolotu jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę sledzenielotow.pl i tam sprawdzić aktualną pozycję interesującego nas lotu. W górnym prawym rogu znajduje się puste pole, tam musimy wpisać numer naszego lotu i wyszukać. Przykład lot numer: RYR355L, który leci z Dublina do Warszawy. Po wybraniu lotu, Flighradar24 udostępni nam podstawowe informacje, pokaże przebytą już drogę oraz aktualną pozycję samolotu. Po wejściu na stronę może przestraszyć nas zagęszczenie samolotów na mapie. Jednak należy pamiętać, że zaawansowane systemy czuwają nad bezpieczeństwem pasażerów i nie ma możliwości kolizji samolotu w powietrzu, takie przypadki zdarzają się naprawdę rzadko. Każdy samolot pasażerski lub prywatny leci wybranym wcześniej kanałem powietrznym, znajduje się na odpowiedniej wysokości i leci z odpowiednią prędkością tak, aby nie naruszać innego kanału powietrznego.Radar lotów na żywo dostępny dzięki stronie: Flightradar24.com

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.