Jak sprawdzić IP komputera z systemem Windows, Linux, Mac?

Jak sprawdzić IP komputera

Jak sprawdzić IP komputera?

Każde urządzenie w sieci ma prywatny adres IP widoczny tylko przez inne urządzenia w sieci lokalnej. Jednak dostawca usług internetowych przypisuje publiczny adres IP, który można zobaczyć przez inne urządzenia w internecie, więc zatem czym jest adres IP komputera?

Adres IP – czyli adres protokołu internetowego to etykieta numeryczna, która jest używana w sieciach do identyfikowania i lokalizowania urządzeń sieciowych, od komputerów do smartfonów, drukarek i innych urządzeń. Adres IP może nam się przydać np. przy konfiguracji routera lub innych urządzeń w sieci.

Jak sprawdzić adres IP komputera w systemie Windows?

W systemie Windows (XP, VISTA, 7, 10 ) najszybszym sposobem jest otworzenie menu Start, następnie wybrać polecenie Uruchom. Następnie w polu wpisz CMD  i kliknij przycisk „OK”. W wierszu polecenia wpisz ipconfig tam uzyskasz informacje o swoim adresie IP.

Jak sprawdzić adres IP komputera w systemie Windows?

 

Jak sprawdzić mój adres IP na komputerze Mac?

Dla użytkowników komputerów Mac/MacBook podpowiadamy, jak znaleźć swój adres IP, zaczynamy od otwarcia programu Terminal (Terminal jest programem, który jest bezpłatny i jest instalowany domyślnie na każdym komputerze Macintosh i znajduje się w folderze Utilities – Narzędzia), następnie wpisujemy komendę  ifconfig w wierszu polecenia i wciskamy klawisz Enter. W sekcji inet znajdziemy Nasz adres IP.  Przykład:

Jak sprawdzić mój adres IP na komputerze Mac?

 

Jak sprawdzić  IP komputera na Linuxie?

Podobnie jak z system Windows oraz MAC, w aby sprawdzić adres IP na komputerze z system Linux, zaczynamy od uruchomienia konsoli i wpisaniu polecenia ifconfig w wierszu, który wyświetli informacje o adresie IP. Jeśli po wpisaniu komendy ifconfig, nie zostanie wyświetlony stan bieżących aktywnych interfejsów, wpisz polecenie / sbin / ipconfig, aby wyświetlić adres IP:

Jak sprawdzić  IP komputera na Linuxie?

 

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.