Jak sprawdzić stan konta w Orange?

jak sprawdzić stan konta w sieci Orange

Orange to zdecydowanie jeden z większych operatorów komórkowych a także internetowych w Polsce. Wielu klientów w sieci Orange posiada telefony na kartę tzw. prepaid, mają możliwość doładowania konta taką kwotą jaką chcą aby skutecznie kontrolować swoje wydatki. Sporo osób przeszło na formę abonamentową, która wiąże się z podpisaniem umowy minimum na 2 lata, wydatki też często bywają wyższe niż w umowie, ponieważ są doliczane dodatkowe koszty o których klienci nie są świadomi. Mamy możliwość wypowiedzenia umowy z Orange, jednak to wiąże się z karami finansowymi. Najlepszym rozwiązaniem będzie stałe śledzenie swojego stanu konta w Orange.

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

Istnieje kilka sposób na sprawdzenie stanu konta w Orange, najszybszym i zdecydowanie najbardziej popularnym jest skorzystanie ze specjalnego kodu dedykowanego dla klientów Orange, jest to kombinacja klawiszy: *124*# i wciśnięcie klawisza zielonej słuchawki. Zostanie wyświetlony nam komunikat o aktualnym stanie konta, opcja ta jest dostępna tylko dla klientów posiadających telefon na kartę, w abonamencie jest niedostępna.

Dla klientów abonamentowych oraz na kartę została uruchomiona specjalna aplikacja Mój Orange, do sprawdzania nie tylko stanu konta ale także dostępnych pakietów czy zużytego transferu internetowego. Aplikacja umożliwia także zapłacenie za fakturę online oraz sprawdzenie swoich poprzednich płatności. Mój Orange dostępna jest na systemy Android oraz iOS do pobrania w Sklepie Google Play oraz iTunes (App Store).

logowanie do aplikacji mój orange

sprawdzenie stanu konta w aplikacji mój orange

W przypadku gdy nie chcemy instalować dodatkowych aplikacji na swoim telefonie, możemy także zalogować się na dedykowanej stronie Mój Orange, wpisując swój login lub numer usługi oraz wybrane przez nas hasło podczas rejestracji w systemie. (w nowej wersji Mój Orange, loginem jest nasz adres e-mail). Wybieramy opcję: Bieżące wykorzystanie i klikamy Pokaż, pojawi nam się dotychczasowe wykorzystanie, jeśli posiadamy kilka usług na dole zostanie podliczona całkowita kwota naszej przyszłej faktury oraz ilość dni do końca okresu rozliczeniowego.

Bieżące wykorzystanie stanu konta w Orange

Ostatnim już sposobem na sprawdzenie swojego stanu konta w Orange jest zapewne wszystkim znana opcja, czyli tradycyjne połączenie za pomocą numeru *500, darmowej infolinii dla klientów Orange. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany i zajmuje nie więcej niż kilkanaście sekund. Który sposób jest najbardziej wygodny i najlepszy? Odpowiedź na to pytanie zostawiam Wam.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.