Jak sprawdzić stan konta w T-mobile? Saldo konta

sprawdzenie stanu konta t-mobile

Bieżące kontrolowanie wydatków jest bardzo ważnym elementem dnia codziennego. Tyczy się to również wydatków na usługi telekomunikacyjne. Jeśli posiadasz telefon w sieci T-mobile pewnie zastanawiasz się jak to zrobić. Podpowiadamy, bo możliwości jest kilka.

Pomimo tego, że umowy abonamentowe z operatorami są bardzo popularne to istnieje grono osób, które są wierne cyklicznym doładowaniom kont telefonicznych. Jak każda z opcji posiada ona swoje wady i zalety. Niewątpliwie za zaletę posiadania telefonu na kartę można uznać brak możliwości otrzymania gigantycznego rachunku. Ponadto możliwe jest bieżące sprawdzanie stanu konta i wydatków na rozmowy.

T-mobile umożliwia swoim klientom kontrolowanie sald własnych kont.

Jaki jest numer aby sprawdzić stan konta w T-mobile?

Szybkim i łatwym sposobem sprawdzenia stanu konta w T-mobile jest wpisanie na klawiaturze kodu kreskowego *101# i zatwierdzenie go przez naciśnięcie zielonej słuchawki. Dzięki zastosowaniu tego sposobu, na telefon przychodzi SMS zwrotny z informacją o aktualnym stanie konta i datą jego wygaśnięcia. Koszt takiej usługi to zaledwie 4 grosze z VAT.

Infolinia T-mobile

Innym sposobem sprawdzenia stanu konta w T-mobile jest skorzystanie z infolinii. Wystarczy zadzwonić pod numer *9602, aby uzyskać informację o stanie konta. Należy pamiętać o tym, że cena za jedną minutę rozmowy zależy od obowiązującego w danym momencie cennika.

Aplikacja Mój T-mobile – Android, iOS

Jeśli posiadasz smartfona z systemem Android możesz skorzystać z jeszcze jednego sposobu sprawdzenia stanu konta w T-Mobile. Musisz zainstalować na swoim telefonie aplikację konto T-mobile na kartę. Natomiast jeśli korzystamy z telefony firmy Apple z system iOS pobieramy z AppStore aplikacje Mój T-Mobile. Aplikacja umożliwia szybkie i co ważne bezpłatne sprawdzenie stanu konta i daty jego ważności, a także będziesz mógł za jej pomocą szybko doładować telefon. W przypadku telefonu z Androidem istnieje również możliwość wstawienia na ekran główny telefonu widgeta z najważniejszymi informacjami. Pozwoli to na ciągłe kontrolowanie stanu własnego konta.

aplikacja do sprawdzenia konta t-mobiledoładowanie online konta w t-mobileDo niedawna wszystkie usługi tego typu były całkowicie darmowe. Jednakże operatorzy zdecydowali się pobierać za nie opłaty, aby przekonać klientów do korzystania z Internetu.

Każdy klient na oficjalnej stronie T-Mobile może zarejestrować swój numer i za pomocą utworzonego prywatnego konta sprawdzać swoje saldo. Oczywiście usługa działa tylko wtedy, gdy użytkownik ma dostęp do sieci.

Usługa SMS Cykliczny

Jeśli jesteś posiadaczem telefonu na kartę w T-Mobile to masz możliwość aktywowania usługi SMS Cykliczny. Aktywacja usługi i późniejsze z niej korzystanie jest całkowicie darmowe. Aby aktywować usługę SMS Cykliczny wystarczy użyć kodu *100*45#, zadzwonić do Biura Obsługi Klienta, albo dokonać tego przez Internet. Każdy użytkownik ma możliwość raz w miesiącu włączenia i wyłączenia usługi. Po aktywowaniu usługi SMS Cykliczny co dwa tygodnie, aż do momentu dezaktywacji, na telefon będzie przychodziło powiadomienie na temat aktualnego stanu konta, aktywnych pakietów, a także posiadanych darmowych i promocyjnych minut. W celu wyłączenia usługi SMS Cykliczny musisz wpisać w telefonie kod *100*45*2# i zatwierdzić go zieloną słuchawką.

Stan konta w T-Mobile – abonament

Posiadając telefon na abonament w sieci T-Mobile możesz również na kilka sposobów sprawdzić stan swojego konta.

  • Wystarczy, że wyślesz SMSa o treści K na numer 602. Pamiętaj jednak o tym, że taki SMS jest płatny zgodnie z aktualnym cennikiem T-Mobile.
  • Masz również możliwość zadzwonienie pod numer 602 963, gdzie automat przekaże Tobie w formie głosowej informacje na temat stanu konta. Koszt takiego połączenia wynosi 48 groszy.
  • Bieżące opłaty można sprawdzić poprzez zalogowanie się na swoje konto na oficjalnej stronie T-Mobile. Po zalogowaniu należy wejść w zakładkę Płatności > Moja taryfa. Znajdziesz tam wiele informacji m.in. bieżący stan własnego konta.
  • Kolejną dostępną dla abonentów T-Mobile opcją jest użycie kodu ekspresowego. Na telefonie należy wybrać *100# i zatwierdzić zielona słuchawką. Później wpisując odpowiednie numery i zatwierdzając je przyciskiem wyślij trzeba wybrać Twoje finanse > Twoje koszty.

Myślę, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jednakże najatrakcyjniejsze wydaje się korzystanie z darmowych opcji, czyli założenia konta internetowego, albo zamówienia usługi SMS Cykliczny. Jeśli jednak te opcje nie są dla Ciebie wystarczające, będziesz musiał liczyć się z ponoszeniem dodatkowych kosztów przy każdorazowym sprawdzaniu stanu konta w T-Mobile.

5/5 - (głosów: 1)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.