Jak sprawdzić taryfę w Play?

Jak sprawdzić taryfę w Play

Operatorzy komórkowi prowadzą wyścig między sobą, kto zaoferuję lepszą ofertę dla klienta. Aby przekonać nowe osoby do skorzystania z ich sieci, zazwyczaj umożliwiają wybranie kilku różnych taryf, w zależności od naszych oczekiwań i preferencji. W przypadku prowadzenia dużej ilości rozmów telefonicznych najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie taryfy z darmowymi minutami lub rozmowami do wszystkich sieci bez limitu. Jeśli korzystamy z telefonu głównie do przeglądania internetu, z pewnością powinniśmy wybrać taryfę, w której otrzymamy dodatkowe pakiety internetu.

Jeśli warunki danej taryfy, którą obecnie posiadamy, nie odpowiadają nam, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zmienić. Najczęstszym powodem zmiany taryfy są zbyt wysokie koszta oraz niewystarczające ilości pakietów danych internetowych. W pierwszym kroku przedstawimy wam jak sprawdzić taryfę w Play, wielu klientów nie do końca wie, jaką posiada taryfę oraz jak ją zmienić.

Sprawdzenie taryfy w sieci PLAY

Pierwszy sposób, aby sprawdzić taryfę Play to specjalne przeznaczony w tym celu kod: *111*49*1#. Wpisujemy go na ekranie swojego telefonu, następnie zatwierdzamy zieloną słuchawką. Warto pamiętać, że w przypadku telefonu na kartę będą obowiązywać nas inne taryfy niż w przypadku kart do modemu. Zmiana taryfy również jest bardzo prosta, czynność tę możemy wykonać za pomocą krótkiego kodu. Zmiana usługi jest całkowicie bezpłatna, od daty zlecenia zmiany możemy czekać nawet 7 dni na potwierdzenie i włączenie nowej taryfy. Jeśli zdecydujemy się na zmianę nasze konto, będzie ważne przez 14 dni, wszystkie obecnie posiadanie pakiety i minuty zostaną anulowane. Procesu zmiany taryfy nie da się cofnąć, dlatego zastanów się dobrze nad wyborem nowej taryfy.

Drugim sposobem na sprawdzenie aktualnej taryfy jest przejście do serwisu PLAY24. Po zalogowaniu się na nasze konto możemy sprawdzić wszystkie informacje na temat posiadanej taryfy, pakietów czy wydatków dotyczących naszego numeru telefonu. W zakładce Usługi znajduje się informacja o włączonej taryfie.

Zobacz także: Jak wyłączyć pocztę głosową w PLAY?

W sieci komórkowej Play dostępne są cztery taryfy do wykorzystania w ofercie na kartę. Popularną taryfą jest PLAY na Kartę odNowa to, oferta skierowana głównie dla osób, które chcą mieć pakiety bez terminu ważności oraz darmowe SMS-y i rozmowy do PLAY.

Kolejną dostępną ofertą dla klientów sieci jest taryfa Play na Kartę, oferuję darmowe rozmowy i SMS-y do wszystkich numerów z PLAY. Jeśli często korzystasz z internetu najlepszą taryfą będzie Play na Kartę Lubię to!. W tym pakiecie otrzymasz nieograniczony dostęp do internetu. Czwartą taryfą jest FORMUŁA to specjalnie dopasowane pakiety rozmów, SMS-ów oraz pakietów internetowych.

Szczegółowe informacje na temat wszystkich dostępnych taryf znajdziesz na oficjalniej stronie operatora Play. Pamiętaj, aby przed aktywacją pakietu sprawdzić aktualne warunki oraz regulamin.

Zmiana taryfy Play

W celu zmiany taryfy na kartę możesz skorzystać z serwisu przeznaczonego dla klientów Play24. Sprawdzenie i zmianę taryfy dokonasz w zakładce Usługi. Możesz posłużyć się także specjalnym kodem, *162*16# do zmiany aktualnej taryfy. Zmiana powinna zostać zaakceptowana w ciągu 24 godzin.

Zmiana taryfy w Play to nic trudnego istnieje kilka sprawdzonych metod, aby tego dokonać. Najszybszym sposobem jest użycie krótkiego kodu w swoim telefonie. Przed zmianą taryfy, sprawdź wszystkie aktualne promocje i pakiety dostępne u operatora. W przypadku osób korzystających z ofert na kartę zmianę taryfy i pakietów możemy dokonywać wielokrotnie. Warto zatem śledzić na bieżąco ofertę operatora.

1/5 - (głosów: 888)

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.