Jak stworzyć profesjonalną grafikę na Facebooka lub bloga?

jak stworzyć profesjonalną grafikę na Facebooka

Kto słyszał stwierdzenie, że bez Facebooka się nie istnieje? Wiemy, że aby działać na rynku potrzebujemy kont na mediach społecznościowych. Nieważne czy oferujesz usługi czy produkty, czy masz sklep internetowy, czy bloga. Twoja obecność w Google i mediach społecznościowych to podstawa . Wiemy też o tym, że stworzenie strony nie jest łatwą sprawą, dlatego łatwiejszą opcją jest fanpage na Facebooku czy Instagramie.

No dobrze, mamy wszystkie konta, mamy może stronę internetową ale co z grafiką? Co z idealnymi zdjęciami, które widzimy u innych? Niestety nie wszyscy jesteśmy mistrzami Photoshopa i nie zawsze chcemy wydawać milionów złotówek na grafikę, dlatego mam dla Was idealną alternatywę, która nazywa się Canva.

Co to jest Canva?

Jest to program online, w którym możemy tworzyć różnego rodzaju grafiki. Mogą to być nowe promocje, zaproszenia, plakaty, zdjęcia w tle czy grafika do posta.

Program jest w polskiej wersji językowej, jest darmowa (można wykupić sobie profil biznesowy), interfejs jest przyjazny dla nowych i doświadczonych użytkowników.

Aby tworzyć w Canvie wystarczy się zarejestrować na Canva.com, w razie zmiany języka wystarczy odszukać „język polski” i zmienić swoje preferencje w ustawieniach.

Co możemy tworzyć w programie Canva?

Klikając „Utwórz projekt” pojawiają się nam propozycje między innymi zdjęcie w tle dla Facebooka, logo, plakat, prezentacja, okładka magazynu a nawet CV. Wszystkie nasze prace zapisywane są w programie w jednym miejscu „Wszystkie Twoje projekty”. Dobrą opcją jest też przesyłanie własnych zdjęć, które możemy wykorzystać wraz z grafikami proponowanych przez Canve, jest ich nie mało 🙂

Jak stworzyć profesjonalną grafikę na Facebooka i bloga?

Wchodzimy na stronę Canva.com, klikamy po lewej stronie na szarym pasku utwórz projekt, wybieramy dla siebie idealną opcję grafiki.

program canva

Powiedzmy, że jest to Wpis na Facebooka. Otworzy się nowa karta z naszym projektem, z lewej strony możemy wybrać układ jaki nam odpowiada. Jeżeli chcemy stworzyć grafikę niestandardowych wymiarów, to w prawym górnym rogu mamy odpowiedni przycisk, który pozwoli  na wybranie swoich wartości. Canva podpowiada interesujące propozycje grafik, w których możemy zmieniać zdjęcia na własne, możemy zmieniać tekst na taki, który uważamy za idealny. Możemy w ogóle zrezygnować z niektórych elementów.

Jak udało nam się zrobić wymarzony projekt, klikamy w Pobierz, który znajduje się na górnym czarnym pasku. Wszystkie projekty zapisać możemy w formacie JPG, PNG oraz PDF.

Dzięki temu, że wszystkie projekty się zapisują to możemy robić korekty, nawet jeżeli to grafika sprzed roku albo dłużej. Pamiętajcie, z internetu nic nie ginie.

Canva for Work czyli płatna wersja programu.

Oczywiście jest opcja płatna w programie (a gdzie jej nie ma?). Program przedstawia nam że za około 13 dolarów możemy korzystać z:

 • Nielimitowana liczba folderów na projekty
 • Możliwość zaproszenia do 30 członków zespołu
 • Nieograniczone miejsce do zapisywania zdjęć i innych elementów
 • Wyjątkowy dostęp do 300 000 darmowych zdjęć, ilustracji i szablonów
 • Prześlij własne obrazy
 • Dostęp do milionów zdjęć (1 USD za sztukę)
 • Magicznie zmieniaj formaty swoich projektów
 • Przesyłanie własnych czcionek dla swojej marki
 • Ustawianie palet kolorów dla swojej marki
 • Zapisywanie szablonów na własne potrzeby oraz dla zespołu
 • Organizowanie zdjęć w folderach
 • Łatwe odnajdowanie projektów w funkcji wyszukiwania
 • Obsługa priorytetów

Z wielu opinii znajomych wiem, że nawet laik w tworzeniu obrazów poradzi sobie w tym programie. Nie będziemy musieli wydawać pieniędzy na grafika jak go nie potrzebujemy a chcemy coś zrobić. W darmowej wersji można na prawdę wiele zrobić, a poziom wyżej pozwala na rozszerzenie kompetencji.

A jakie są Wasze opinie na ten temat? Zostawcie komentarz!

5/5 - (głosów: 1)

Eleonora

Co o mnie? Dziewczyna interesująca się światem. Uwielbiam nowinki, ciekawe historie, trochę humoru i miłości. Piszę tak, jak sama chciałabym przeczytać. O czym? Każdy temat jest dobry, wystarczy się zastanowić co on wniesie do naszego życia. Nie za wiele? No cóż, ale warto wiedzieć nawet coś nieistotnego.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.