Jak szybko włączyć latarkę w telefonie z Androidem?

Jak włączyć latarkę w telefonie Android

Latarka w telefonie to często przydatna funkcja, do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wielokrotnie w naszym życiu przytrafią nam się sytuacje, gdzie potrzebna będzie latarka. Większość z nas posiada smartfony z systemem Android, latarka jest dostępna dla każdego posiadacza, nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania czy aplikacji, chociaż takich na rynku nie brakuje.

Latarka w telefonie działa dzięki wykorzystaniu diody świecącej, dostępnej podczas robienia zdjęć za pomocą aparatu. Włączając latarkę, informujemy system o pierwszeństwie wykorzystania diody, dzięki temu możemy korzystać z latarki. Jeśli przełączymy się na aparat, latarka zostanie automatycznie wyłączona.

Jak włączyć latarkę w telefonie z systemem Android?

Dostęp do latarki w telefonie z Androidem jest bardzo szybki i prosty. Funkcja ta jest dostępna domyślnie na wszystkich telefonem z system Android. Opcje włączenia latarki pojawia się na pasku skrótów po wysunięciu panelu powiadomień. Jeśli z jakichś powodów systemowa latarka nam nie odpowiada, w Google Play znajdziemy kilkanaście innych aplikacji, które mogą nam posłużyć jako latarkę. Niektóre aplikacja wyposażone są w inne sposoby na szybkie włączenie latarki np. dwukrotne wciśnięcie przycisku zasilenia, potrząsanie, czy za pomocą przycisku głośności.

latarka android

 

Szybki dostęp do latarki w Androidzie – aplikacje

  • ClickLight 🥇 Fastest flashlight
  • Shake Flashlight
  • Power Button FlashLight – LED Flashlight Torch
  • Torchie – Volume Button Torch
  • Latarka LED – Universe
Oceń ten post!

Bartosz

Twórca i administrator portalu Ktosiek.pl. Zapalony webmaster z licznymi stronami na swoim koncie. Jego życie dzielą dwie pasje, tworzenie stron, SEO, marketing oraz siłownia i street workout. W wolnych chwilach entuzjasta seriali o gangsterach i ekstremalnych wycieczek rowerowych. Człowiek, który swoją wiedzę i szybkość jej przyjmowana przekłada na treści na portalu. Pełen zaangażowania i realizmu z bezpieczną dawką marzyciela.

Więcej z kategorii:

Masz pytania?


Masz jakieś pytania odnoszące się do przygotowanego poradnika? Masz problem? Potrzebujesz naszej pomocy lub wskazówki? Skorzystaj z dostępnych z opcji kontaktu z naszą redakcją: napisz do nas w komentarzu, korzystając z formularza poniżej, gdzie możesz uzyskać pomoc od innych użytkowników lub jednego z naszych redaktorów, lub wyślij do nas wiadomość!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.