Jak szybko włączyć latarkę w telefonie z Androidem?

0
Jak włączyć latarkę w telefonie Android

Latarka w telefonie to często przydatna funkcja, do tego nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Wielokrotnie w naszym życiu przytrafią nam się sytuacje, gdzie potrzebna będzie latarka. Większość z nas posiada smartfony z systemem Android, latarka jest dostępna dla każdego posiadacza, nie trzeba instalować dodatkowego oprogramowania czy aplikacji, chociaż takich na rynku nie brakuje.

Latarka w telefonie działa dzięki wykorzystaniu diody świecącej, dostępnej podczas robienia zdjęć za pomocą aparatu. Włączając latarkę, informujemy system o pierwszeństwie wykorzystania diody, dzięki temu możemy korzystać z latarki. Jeśli przełączymy się na aparat, latarka zostanie automatycznie wyłączona.

Jak włączyć latarkę w telefonie z systemem Android?

Dostęp do latarki w telefonie z Androidem jest bardzo szybki i prosty. Funkcja ta jest dostępna domyślnie na wszystkich telefonem z system Android. Opcje włączenia latarki pojawia się na pasku skrótów po wysunięciu panelu powiadomień. Jeśli z jakichś powodów systemowa latarka nam nie odpowiada, w Google Play znajdziemy kilkanaście innych aplikacji, które mogą nam posłużyć jako latarkę. Niektóre aplikacja wyposażone są w inne sposoby na szybkie włączenie latarki np. dwukrotne wciśnięcie przycisku zasilenia, potrząsanie, czy za pomocą przycisku głośności.

latarka android

 

Szybki dostęp do latarki w Androidzie – aplikacje

  • ClickLight 🥇 Fastest flashlight
  • Shake Flashlight
  • Power Button FlashLight – LED Flashlight Torch
  • Torchie – Volume Button Torch
  • Latarka LED – Universe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here